Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěrkovec velký-vybavení terária

Dobrý den, chci si pořídit ještěrkovce velkého, ale o chovu a teráriu nic, a odkazy které jsem našla zde na poradně jsou již staré a nejdou mi otevřít. Přemýšlím o teráriu 100x60x50 (dxvxh), větrání nahoře pruh 15cm a na boku odzhora dolu 15 cm, ale nevím zda je dostačující.

Na zadní stěnu chci vyrobit 3d pozadí, nějaké návody a rady jsem jíź našla a včera sehnala duvilax, u něj jen nevím, zda natírat ředěným a poslední vrstvu neředěným a opískovat, nebo ředit všechny vrstvy.

Co se týče osvětlení, chci bodovou žárovku, lineární na dosvětlení, přemýšlela jsem přez zimu na noc tu s červeným světlem, protože tu v zimě bývá občas v noci chladněji když je venku hodně pod bodem mrazu. A ještě UVB, u nás v obchodě mají tyto http://www.exo-eko.cz/Terarijni-zarovky-UV-a-lampy

A ješté vídáte ještěrkovce na burzách?

Předem Vám moc děkuji za odpovědi, hezký den, Simča

chci si pořídit ještěrkovce velkého, ale o chovu a teráriu nic

A zkoušela sis zadat do Googlu Gerrhosaurus major? Ono pokud tam zadáš český název, tak to info je samože dost okleštěné, ale při zadání i latinského vyjede infa na čtení do vánoc. Sice to je obvykle v cizích jazycích, tak pokud je člověk neovládá i přez všechny nedostatky to Google translator většinou zvládne přelouskat tak, aby člověk při mírném zapojení hlavy pochopil, o co jde. Ta vlákna tady sice jsou staršího data, ale je tu i pár novějších a to podstatné tam taky je..

JInak Gerrhosauři se stále ještě vozí a jsou celkem levní, na burzách bývají (samo, že ne na všech). Také se případně dá domluvit s importérama, kteří vozí Afriku.

ahoj taky jsem si poridil majora :) zaridil sem mu terarko 80x80x40 prej vetsi nepotrebuji protoze se malou hybou vylezou svatecne nebo kdyz se jdou nahrivat maji radi kdyz se mohou nekde schovat mam tam kuru sem tam do ni vleze ale skoro celej den je jinak zalezlej ... jinak by tam mel mi misku s vodou trocha vetsi at tam muze zalest celej a jeste se do ni vykali :) takze menit kazdej den nebo obden jinak mam tam uvb 60w a zarivku a kamen ten by mel mit vyhratej na tech 40 stupnu a podklad mam pisek a kuru vrstva cca 7 cm ale prej by mel mit 10.. a po importu byvaji docela plachy prej nemusi vylest nemusi jist co sem tak cetl je toho dost ja si ho zatim neberu do ruky ne ze byh mel strach ale spise on ma strach sem tam kdyz mu tam davam cvrcky tak se na nej mrknu a trocha se prikrci prej se aklimatizuji i 3 mesice jestli chces muzu sem hodit kdyztak foto terarka