Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého ještěra místo hada..

Ahoj umřela mi užovka červená a tak přemýšlím, co pořídit místo ní. Puvodně jsem chtěl asi jako každej agamu vousatou, jenže problém je, že terarko mám jen 65x35x50 ve stěně a abych ukutil dostatečně velké mimo stěnu, tak na to momentálně není místo. Takže je možnost, že to terárium předělám(3D stěna atd..) podle potřeb nového obyvatele a nebo vymyslím nové, které zakomponuju do stěny při max rozměrech 70x40x95. Nejradši bych to měl v pouštním stylu a tam nějaké tvorečky jako agamy vousate, ale aby tak nevyrostly a nebylo jim to malé. Jenže předpokládám, že takové neseženu co. :-|

Zbytecne vysobe by bylo, kdyby to terarko mělo hole steny a ten gekoncik po nich nemohl lozit, ale když ma ze tri stran stenu s plosinkama tak to vyuzivaji maximalne. Oni jsou přes den fakt lenosi, když tam mají teplo a svetlo, ale jak se zhasne a behaji tam cvrcci, tak jsem hledej jak blazen jaci z nich jsou dravci. Uvidi cvrcka jak leze uplne u vrchu terarka, zacne pumpovat lalokem a mrskat ocasem jak varan komodsky a vystartuje az nahoru jak nic. :-D Taky radi jen tak lezi na tech plošinkách a hledi dolu co tam vyvadeji ostatní... Takze tak no. :-) Ještě foto terarka. Vypada prazdne, ale ve skutecnosti jsou tam 3 :-D

A co nějaké ještěrky? Třeba něco z rodu Podarcis? Pro 1,1 víc než akorát a výška 50 se dá využít - buď sem tam nějaké vyšší kořeny nebo kaskáda z kamenů. Super zvířata, levná, aktivní, doporučuji.

Ciliáti jsou přes den zabití a pokud alespoň nekempujou na nějaké viditelném místě, tak moc zábavy není. Obří gekony má kolega a nevšiml jsem si, že by se za těch pár měsíců pohnuli :) Eublíci bych ale řekl, že jsou dobrá volba, sice také noční, ale přes den taky něco nachoděj :)

Jo ja bych spis něco co se hejbe a ty male agamky me prijdou v tomhle super. Ty gekony, kteří se prisaknou na vetev a delaji ze jsou kura te vetve, to bych nemel to srdce ho brat do ruky nebo tak. Tem by to nedělalo urcite dobře. Kdezto ty agamky ani nemusim vytahovat, staci se na ty trdla divat. :-) Jinak tu stenu bych si predstavoval nejak takhle, ale v mensim pro mensi...

Jinak jak tady tak ctu o tech tympanocryptis tetraporophora tak to s nema tak ruzove asi nebude. Spatne se schaneji, jsou drahe, kratkoveke.

Sehnat se dají. Nedávno dokonce proběhli dva inzeráty na iFauně. Cena je relevantní. Za adultní skupinu byla cena 250 euro, což mi nepříjde zas tolik.

Tak po dlouhem uvazovani co bude nejlepší jsem nakonec skončil u Gekonciku. Ted nejak do burzy, která je za mesic zvladnout vybaveni toho terarka, nasprtat max informaci a pak si jen vybrat. :-) Chtel jsem se zeptat co je pro zacatecnika nejvhodnejsi, do toho terarka si myslim, ze 2 kousci budou idealni, ale mam poridit 1,1 nebo 0,2? A dal jestli mláďata nebo dospele? Asi je lepsi si koupit prcky a vychovat si je ne? :-) Taky budu muset asi zacit chovat ten hmyz. Mam ještě sklípkana a tomu sem cvrcky kupoval, ale s téma gekoncikama se spotřeba znacne zvedne a to by me asi zruinovalo.. Ikdyz opravdu netusim, kde bych ty cvrcky mel chovat, aby furt necvrkali a nechali nas spat. :-)

Pro dva gekončíky se dají cvrčci nakupovat, nepřijde to tak draho, s chovem cvrků je víc problémů. Já bych radila 2 holky. Mám tři holky v terku 80x40x35cm a někdy když vylezou všechny naráz, tak je tam plno.
Holky_2011
Na ukázku moje tera s holkama. Ještě jednu výhodu mají jen samičky, kupodivu nemají neoplozené snůšky. A co se týká toho, že jsou noční? Když přicházím odpoledne mezi pátou a šestou odpoledne z práce, tak už na mě čekají.