Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zníženie vlhkosti

Zdravím vás.
Potreboval by som pomôcť.
Chcel som použiť ako substrát rašelinu s pieskom no pri testovacom režime mi vlhkosť skočila na 70+.
Rašelinu som odstránil a kúpil lignocel no ten je tiež strašne vlhký(teda tak sa mi zdá),nedával som ho do terárka ešte,no suší sa na balkóne.
Ako vetranie mam použité po 2 vetracie mriežky s priemerom 7cm na jednej strane dole a na druhej vo vrchnej časti,terárko 100x50x50 z OSB.
Momentálne mám užovky na novinách,no táto varianta sa mi nepáči ako dlhodobá.
Vďaka za odpovede a pripomienky.

Tak já bych řekl, že vlhkost i vyšší je vpohodě pokud se má had kde i "sušit". U větrání opět to samé, vyšší vlhkost nevadí, ale je nutné, aby byla dostatečná výměna vzduchu, jinak přijdou breberky... Bohužel to je ale především o empatii a pozorování, tudíž práce na více let než to člověk aspon trošku vychytá :)