Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatně svlečený ocas

Dobrý den, moje samička chameleona se špatně svlékla nemá ještě svlečený ocas. Je to už přes týden co si svlékla tělo. sem tam jí zastalo trochu staré kůže ale jsou to už jen miniaturní kousky. Mám starost aby nebyl nějaký problém kvůli tomu, že se jí nesvlékl ocas. na fotce je vidět bíla čára na ocase, která rozděluje starou kůži od nové. V terárku je 34° pod žárovkou a na zemi 24°. Krmím cvrčky každý den kromě čtvrtka, každou várku cvrčků obaluji ve vitamínech. Ještě přidávám fotku při svlékání před týdnem. Děkuji za odpověď

To vůbec neřeš;) S postupujícím věkem se už nesvlíkají uplně vcelku, svlek trvá čim dál tim dýl a probíhá po menších částech. Důležitý je, aby neměla nic zaškrcenýho (špičku ocásku, prsty), ale to se - když už - stává spíš u prcků, tvůj případ to není. Takže klid;)

Ale určitě uprav to sypání - vitamíny každej den jsou zbytečná zátěž na ledviny, plus to chce zvýšit poměr vápníku. Takže vitamínama sypej tak 1-2 týdně, zbytek ve vápníku (resp. minerální smesi, bez vitamínů) - Plastin, Biomin H, Microcalcium...