Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Určení druhu :D

Dobrý den.
Tyto dvě želvy mám už zhruba měsíc,ale pořád nevím druh(myslím že to je Trachemys scripta troosti).Jí sušené gammaruse,vitamíny,červy a Losos.Délka zhruba 5cm.Šlo by určit pohlaví?Krmím je správně?Mají dobré akvárko?Menší se udělala na krku skvrnka je to v pořádku?Předem díky za odpovědi.

[201404ipi.jpg]
[201404dmd.jpg]

1.želva
[201404mjm.jpg]
[201404mhm.jpg]
[201404rsr.jpg]

2.želva
[201404eqe.jpg]
[201404efe.jpg]
Ten flíček na krku:
[201404zcz.jpg]

loading...

klapavky.webnode.cz
krmení si najdi tady, krmíš špatně, intezita každej druhej den.

Flíček nedrhni, podle toho se i želva jmenuje - želva žlutolícá, myslím, že troosti jak jsi psal.

Pohlaví ti určí veterinář při pitvě. Pokud to je pro tebe nepřijatelné tímto způsobem, počkej si 3 roky až to půjde reálně poznat, tehdy se průměrně začínají projevovat sekundární pohlavní znaky. Když to je dříve, je to zpravidla špatnou stravou a extrémně rychlým růstem což má následky asi jako rakovina pro lidi.

Jn, to si ale opravdu jenom myslíš :-) Zkus se 10 let krmit tatrankama, zapíjej to džusem a dej vědět jak to dopadlo pokud to přežiješ. Přesně to želvě děláš.

A upřímně, poddruh apod je reálné určit až později, tyhle potvůrky jsou si hodně podobný, tý červený potvory jsem si všiml až jsi napsal a čistá TSE to má jinak. Je naprosto reálný, že eleganska voprcla troostiho a máš doma mutanta nebo něco úplně jinýho. Jelikož to je faremní odchov nebo odchyt, nedohledáš to podle rodičů než vyroste a nejpřesněji ti to stejně určí na amerických servrech kde s tím mají mnohem lepší zkušenosti než lidi u nás...

Jinak osvetlení bych trošičku upravil, želvy nemají moc klidu a pokud tam je větší watáž tak budou v extrémně teplých podmínkách a minimálně se jim propadne krunýř kvůli zrychlenému metabolismu, ale todle je o zkušenostech, nelam si s tím hlavu a neházej flintu do žita, to se časem vytříbí :-)

Dobrý den.
Nechci zakládat nové vlákno tak se připojím tady. Je možné u cca ročních mláďat s jistotou určit druh či zda se jedná o nějakého hybrida? Konkrétně by mě zajímal nějaký jasný odlišovací znak jak od sebe rozeznat Trachemys scpripta troosti od hybridů (např. kříženci T. scripta scripta a T. scripta elegans mi připadají na fotkách hodně podobní se T. S. troosti) Ať googlim jak googlim tak tam nevidím žádný zásadní rozdíl :-(