Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon málo žere a je hubený

Zdravím,

prosím o radu. Mám doma asi 6 měsíců staré chamíky, samečka a samičku. Už od koupě žral sameček podstatně méně, než samička, přestože žili ve stejných podmínkách v jednom teráriu. Od 4,5 měsíce je chovám odděleně, samečka jsem nechala v původním terárku, samička šla do nového. Podmínky v terárku u samce: velikost 80:50:40 (v:š:h), výhřevná žárovka + UVB zářivka v teráriu, pod žárovkou 35 stupňů, dole 22. Podávám středně velké cvrčky ze zverimexu, 5x týdně obaluji ve vápníku (Calcium ExoTera), 2x ve vitamínech (NutriMix), rosím 1x denně. Přikládám foto terária (jedno větrání je vidět dole, druhé je ve stropě).

Sameček roste, svléká se cca 1x za 3 týdny, je velmi aktivní a pořád se snaží dostat z terária. Skoro každý den ho pouštím ven tak na půl hodiny, ať si po mně leze jak je libo. Jediný problém je, že mi připadá strašně hubený, a on toho opravdu moc nesní:(. Se samičkou ho teď nemůžu srovnávat, vypadá to totiž, že každou chvíli vyklade svou první snůšku, takže je už nějakou dobu strašlivě tlustá :D.

Napadá mě, jestli to není jednotvárnou stravou, ale když jsem zkoušela švábíky nebo moučné červy, tak si jich taky moc nevšímal. Když mu tam ale pustím nějakou můru nebo mouchu, tak ty zmizí hned. Opravdu netuším, čím to je, samička prospívá dobře. Děkuji za jakoukoliv radu.

Většinou nedá víc než 6 cvrčků, teď poslední tři dny nesnědl skoro nic, zobne si tak 2 cvrčky denně. Dlouho ale neměl hladovku, tak možná si potřebuje dát pauzu... Tak myslíte, že je v pořádku? Jsou mu vidět všechny žebírka, bobkovi :( (ještě přidávám jednu fotku).

Ještě mě napadá (a možná je to blbost), poslední dobou si všímá samičky ve druhém terárku, které je vzdálené tak 1,5 metr od jeho, a snaží se před ní naparovat - ona nemá gravidní zbarvení a vůbec si ho samozřejmě nevšímá. Nemůže to s tím jeho nejezením souviset? Že se s ní chce spářit?

Zkus to vymyslet tak aby na sebe nevydeli. Kdyz ukazu svemu samcovi sarance a samici na jednou, vzdy si vybere samici :D Tak treba az nebude videt samici bude zrat vic. Zkus to ;) Urcite ale zkus neco i jineho nez cvrcky. Dubie, sarance, a ted uz treba chytnes i nejakeho hmyzaka na louce ;) Zkus belasky ty maj radi ;)

Ok, díky za rady, zkusím jim zabránit ve výhledu :) a zítra teda beru do práce krabičku a půjdu na lov na louku.

Mám ještě jeden dotaz. Jak jsem zmínila, samička je gravidní, podle mě se už brzy vyklade, včera přestala žrát. Zatím ale ani nezkouší hrabat, tak snad to přijde. Mám pro ni v terárku nachystané kladiště v kyblíku, ale netuším, jak jej udržovat teplé. Nějaké rady?

A myslíte si, že je možné, aby byla snůška oplodněná?! Jsou se samcem oddělení asi měsíc a půl, ale hlavně v té době měli 4 a půl měsíce, což mi přijde strašně brzo na spáření. Každopádně moc doufám, že vše proběhne bez problému...