Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varanus exanthematicus - dieta

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak docílit toho, aby varan trošku zhubnul. Varan má jeden rok a i když ho krmím jen hmyzem(90% Blaptica dubia,10% žížaly,šneci,slimáci) tak neustále tloustne i v tomto mladém věku :-(
Dávám jednou za 3 dny cca 20 švábů převážně samců - jsou méně tuční. A v průběhu těch 3 dnů mu donesu občas nějakou tu žízalu,šneka,slimáka,housenku apod...
Terárium má velké 200x100x150, svítí tam výbojka 50w + bodovka 60w na jeden kamen na kterým je 45-50C. A celý prostor osvětlují 4x 40w zářivky.

Ahoj.Co píšeš včetně terka má OK.Takže jen technická poznámečka=jak píše Aurifer omez švába zařadˇ saranče,--žížaly a šnecí umí také dost.Ale pokud je mu 1 rok budˇ rád,že prospívá v případku nějakého problému se ti bude lépe regulovat než u vychrtlého dachau,na dietu máš dost času lepší ho omezit později.