Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocný chameleon

Dobrý den, měl bych dotaz mám půlroční samyčku chameleona jemeneského, a ted začala mít zavřené oko, tak jsem s ní byl u veterináře ten mi dal kapky, že může mít zánět spojivek, tak jsem ji to vykapal, a ona začala mít zavené oko i to druhé, navíc přestala rát a drbe si pořád oči, osvětlení mám jednu žárovku na teplo a druhou na UVB reptile 100 13W, tím si myslim, že to není jelikož to mam úplně stejně u druhého chamika a ten je v pořádku.

Do toho oka nic nekapej. Zavirani oci je malokdy zpusobeny nejakym problemem primo v oku, spis je to projev nejakyho vnitriho problemu a/nebo nevhodnejch podminek.
Ty mas kazdopadne blbe minimalne osvetleni... UVB by melo byt spis 26W,ty trinactky jsou fakt slaby. Zarovka je jaka? Bodovka nebo ta uplne klasicka? Plus by bylo fajn to dosvetlit jeste nejakou trubici.
Muze to byt tim blbym svetlem,popr. jeste v kombinaci s dalsima chybama v podminkach.. Ale teoreticky muze byt neco blbe "vevnitr" - zadrzena snuska apod...
Dej sem ty fotky,treba neco napovi. Ale upravou osvetleni bych zacala uz ted..

No tak kdyz myslis,ze je to v poradku.. Tu poznamku o vitaminech jsem uplne nepochopila,ale zjevne vis,co mas delat.

To,ze jinej chameleon ve stejnejch podminkach funguje,nemusi nutne znamenat,ze jsou podminky v poradku. Vsichni chameleoni nemaj presne stejniu "vydrz",nekdo vydejcha blby podminky delsi dobu,nekdo kratsi..

Fotky musis pred vlozenim dost zmensit.