Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma albopilosa kokon

Dobrý den,

Před dvěma týdny mi moje Brachypelma vytvořila kokon. Teplotu udržuji 27-30°c vlhkost 55-80%. Chtěl bych se zeptat za jak dlouho (přibližně) mohu ocěkávat v kokonu larvy ve stádiu L2? Děkuji za rady a přeji hezký zbytek neděle všem

Tak jsou dvě možnosti:
1) Nechat ji ten kokon a pak z terária vybírat mladé. U tohoto způsobu se může dost věcí pokazit - kokon, může samice zničit (pokud nenajde vhodné místo v teráriu nebo i jen díky stresu - soused s vrtačkou, apod.), nebo v případě pár neoplozených vajíček a vysoké vlhkosti může celý kokon splesnivět...
Ale zase je nenáročný.

2) Nechat samici kokon cca týden - 14 dnů - tím se zajistí, že vajíčka, která samice nakladla a která jsou v okamžiku nakladení vlhká, se neslepí k sobě, protože samice kokon pravidelně obrací. Poté jí ho odebrat, umístit do prostornější plastové nádoby, do boků udělat větrací díry, na víko umístit zespodu dámskou vložku (ideálně neparfémovanou, pokud se ještě takové vyrábí), díky které budete udržovat vlhkost a současně se vám nebude v nádobě srážet voda.
Teplotu máte ok, i když bych se ji nebál trošku snížit.
Cca po 4 týdnech doporučuji kokon nastřihnout a otevřít. V té době tam budou zřejmě ještě jen vajíčka. Po dalších cca 2 týdnech byste měl pozorovat první pralarvy. Které se za další cca 2-4 týdnech svlečou do malého pavoučka.
U tohoto způsobu odchovu toho pro změnu může dost pokazit chovatel.

Pokud jste chovatel začátečník (a vzhledem k tomu, že se jedná o druh pavouka, který je v podstatě stejně neudatelný), doporučuji 1. způsob, tj. nechat kokon u samice. Až kokon otevře a vypustí mladé, pouze samici přendejte do jiného tera a z tohoto pak můžete v klidu vybírat mladé.

Děkuji za odpověď pánové. Chystám se jí ho právě odebrat. Přítelkyně by mě zabila, kdyby se rozutekli po místnosti. Proto jsem se ptal na ty L2. Četl jsem, že v tomto stádiu už nejsou tak citlivý a jsou celkem soběstační. Zkusím po 6 týdnech otevřít kokon a uvidí se. Budu Vás informovat. Ještě jednou díky.

Zdravim,

Tak je tomu skoro pět týdnů. Samice stále kokon opatruje a vzdaluje se jen v noci. Myslíte,že už by tam mohly být larvy L1-L2? Omlouvám se, ale zažívám něco podobného poprvé a nechci něco pokazit svou nevědomostí. Předem díky za odpověď

Děkuji za odpověď, opravdu si toho vážím. Jak začaly tepla, tak jsem byl nucen jeden topný kabel odpojit, nicméně pod 26°C to nikdy nekleslo. Tak já tedy dva týdny ještě vydržím, ale už je to hrozný. Už se těším až ten kokon budu držet v ruce a poprvé do něj nahlédnu.

Zdravím,
já teď odebíral kokon B.angustum, 23.3. ho vytvořila, 30.4. v něm již po otevření byli pěkné L2, které se dají bez problémů dochovat...Vytápěl jsem topnou folii,měla tam teplo plus minus podobně.
Taky už se mi v kokonu na zbytcích začali rozjíždět roztoči,takže jsem rád,že jsem kokon nakonec odebral tak akorát.