Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vystreslá chameleonice

Ahoj, začalo být hezky, tak jsem dala svojí chameleonici na asi dvě hodiny na sluníčko... moc se jí tam nelíbilo. Dala jsem jí zpět do tera ale slečna přestala žrát.. už je to víc jak týden.. po terárku jí pobíhají cvrčci a luční koníci ale slečna nic... vypadá hrozně už. Je nějaký způsob jak jí pomoct? Děkuji za odpovědi.

ezmínila jsem se že žiji na Mallorce

Tak to je jiná.. No i když chamíkář vyloženě nejsem, tak věřím, že bych ji za takových 10 - 14dnů dal do kupy, kdybyste mě vzala na návštěvu :-D:-D

Ne, teď vážně, opravdu by to chtělo fotky ubikace a zvířete, může to být víc věcí, které se takto těžko dají poznat... Že by přestala žrát jenom tak ze slunění ve 32st se mi opravdu nezdá...

joo však přijeďte bude sranda :-D ale jedině s chamíkem ať si je můžeme porovnávat :-D:-D:-D Terárko a bobinu nafotím zítra, jsem v práci... falešná snůška to nejspíš taky nebude, máme "úspěšné" nakladení před dvěma měsíci. Sice pouze dvanáct oplodněných vajíček ale i tak... S tím terárkem... slečna má skoro dva roky a nebyl problém... světla má nové, žádné velké změny jsem nedělala, uvb, světlo na dosvícení, občasně tepelnou žárovku ale to jen v krajních případech, odvětrávání nahoře i dole..120x60x60, větve, vlastně celý keř bejamínka, prostor na vyhřívání... vše ok... ale nafotim.

Pockej, proc vyhrevna zarovka jen ve vyjimecnejch pripadech?? Chapu,ze mate asi doma teplo,ale to nestaci,chameleon se potrebuje vyhrat na nejakejch poradnejch 40 stupnu denne,jakoby sedel na primym slunicku.

Jinak snuska to byt muze,a to klidne i oplodnena,chameleonice si dokazou sperma uchovat nejakou dobu v tele a oplodnit jim dve i vic snusek. Zrovna ted se nam takhle jedna snuska lihne.

Jinak dva roky uz muze byt u samicky proste konecna,no.. Neni to sice nijak moc,ale uplne malo taky ne..

No uvb a žárovka co mi to dosvítí dělají teplo, pravidelně to měřim páč tu máme docela slušný výkyv teplot. Udržuji obvykle kolem 37 stupňů a víc. Ale třeba v zimě když tu dva týdny prší je fakt kosa a zapínám i výhřevnou. S tou snůškou, máš pravdu, myslela jsem na to ale nepřibrala za poslední dobu, alespoň jsem si nevšimla.. neleze dolů hrabat, jen se vyhřívá. Dnes jsem konečně sehnala luční koníky pro ty měla vždy slabost tak zítra uvidíme no..