Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama nechce jíst

Dobrý den,

mám asi půlroční agamku pořízenou někdy v únoru. Už od začátku se chtěla kamarádit. Dřve snědla třeba 5 půlcentimetrových cvrčků a třeba 3 červy, nyní sní jednoho malého nebo středního cvrčka denně nebo ani to ne. Je naučená pít vodu ze stříkačky, takže pije pravidelně. UVB žárovku má, výhreřvnou žárovku také, jídlo pravidelně v mystičce a k tomu samozřejmě misku s vodou. Začala pomalu svlékat hlavu a to že nemá hlad nebo nechce jíst trvá téměř 5 dní. Mám o ní strach. Nevíte čím to může být?

Předem děkuji za odpověď.

Petra a Kai

Davat pit ze strikacky je blbost, to ma smysl jen nu nemocneho zvirete do ktereho potrebujete dostat nejake tekutiny. Agamy vousate potrebuji vody minimum, dospele pokud zerou zelene nepiji takrka vubec. "kamaradit" se urcite nechce, neni to kralik ani morce - netahejte ji mimo terarium a doprejte ji klid. Pri dobre peci maji kolem toho pul roku uz 40cm a vic, a uz je staci krmit obden. V misce ji trvale nechte treba listy pampelisky.

Však já ji do toho pití nenutím, jen ji vždycky kapnu na pusinu trochu a ona to oblizuje jak zběsilá. A na ruku si vyskakuje sama. Vždycky když jí chci dát čistou vodou tak už kouká po ruce a vždycky si na ni vyskočí, lehne si a spokojeně spinká.