Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje rada?

Ahoj všichni teralidi.Prosím o radu, jestli nějaká je....Mám známou a ta dnes byla u mě na kávě a pro myši, dostalo se ke mě množství kbelíků na zavírání tak jsem je měřila a stříhala díry na pletivo, že tam dám na zimu hady, sice se mě ptala, kde vezmu tak velkej kýbl na zimování leguána, tak se nechala odbýt, že tropický zvířata se nezimujou, ale o to nic.S hrůzou jsem zjistila, že po tom, co umučili už jednoho chameleona, tak mají druhého a taky si pořídí vousatku a leguána, protože ten můj se jí tak líbí, samo, že UV mít nebudou, protože ona ty zvířata měla před 10ti lety a taky UVčko neměli a křivici neměli ani jiný potíže, úplně zbytečný vysvětlovat, že ted´ už jsou jiný možnosti.Už aspoň hady přestala krmit kouskama hovězího a mletýho kuřecího....že má špeky a myšky ode mě.Jde nějak zabránit tomu, aby takový člověk měl doma terarijní zvíře? Ukazovala jsem jí obrázky, co může způsobit nedostatek UVčka...nic....jak můžou cvrčci pokousat chameleona, hodí tam vždy celou krabičku...nic, ještě jsem špatná, že bych mu žrádlo odměřovala, když sobě si ho taky neodměřuju...nic...nemáte nějaký fígl? Já vím, že kde nic není ani smrt nebere, ale mě je takto držených zvířat-jakýchkoli, fakt líto.
Díky.

no, obávám se, že k tomu se dá říct jediné -blbce nepřesvědčíš:-( Ono bohužel takových lidí, co by doma neměli mít absolutně žádné živé zvíře, natož to terarijní je spousta a stejně je mají. Dopadá to pořád stejně - umoří je a chybu samozřejmě hledají všude jinde (vesměs ale v tom zvířeti) a skoro nikdy ne v sobě, resp. v tom, že tomu zvířeti prostě nedokáží zajistit to, co potřebuje aby ve zdraví fungovalo.

Taky bohužel pár takových mám mezi svými známými, chodí si ke mě pro radu až když zvíře umírá nebo už dokonce umřelo. Přičemž následný dotaz obvykle je, zda bych jim nesehnala jiné. A vysvětlit jim, ať se na další zvíře vybodnou, že s jejich "péčí" dopadne stejně jako to předchozí prakticky nelze. Člověk jim sice může radit horem dolem a nesehnat další zvíře, aby se aspoň sám nepodílel na jeho likvidaci, ale jinak to je vesměs marný boj :-(

Zvíře jí shánět nebudu, ale v době internetu, je to úplně jednoduchý, bohužel.A ona je taková, že se ani nezeptá na můj názor, nedejbože na radu :-(.Já když si nejsem jistá, tak se zeptám, nebo když něco nevím, vždyt´ není ostuda něco nevědět, ale asi to tak nemají všichni.

není ostuda něco nevědět, ale asi to tak nemají všichni.

A to je asi ten zásadní problém, všichni to tak holt nemají. Resp. řada lidí si prostě nepřizná, že by zrovna oni mohli něco dělat blbě. A takovým pak ani neporadíš, i kdybys chtěla sebevíc. To je prostě marný boj a odnáší to zvířata, co mají tu smůlu, že jsou tak trochu v pozici "spotřebního zboží". Jsou levná a snadno dostupná, takže si je blbec pořídí, umoří, pořídí další atd :-(

To mě se u některých těch mých známých taky vždycky otvírá kudla v kapse, ale dělat se s tim bohužel fakt nic nedá. Páč zabít je nesmim :-/

Takových známých (ne kamarádů) už jsem taky pár zažil.Obdivujou ten můj zvěřinec,v zápětí si něco pořídí a když se jim snažim vysvětlit že agama nemůže žrát jenom zofobáky,leguán opravdu potřebuje věší terárko než předělanej botník a s hadem se nemachruje v hospodě,tak prý toho dělám zbytečně vědu.Potom nad mrtvolkou přemýšlí,kde asi udělali soudruzi z NDR chybu.Většinou si svojí blbost nepřipustí ani náhodou.Už jsem slyšel že jim umřel legouš protože od jejich dětí chyt angínu.Naštěstí je pár kamarádů.co to chytlo a dělají to zodpovědně.

Bohužel začínáme být jako Američané je jim jedno co mají a můžou si koupit vše jenom se chlubí co doma mají, je pravda že jsme z Evropy jeden z národů co chová celkově v domácnosti zvířat nejvíce to naopak člověka potěší, ale bohužel kolik je takových lidí který to dělají takto umoří zvíře tudíž blbě to není chování zvířat ale mučení a týrání......