Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon pardálí- pěna u pusy

Zdravím, dnes jsem si všimla na chamíkovi, že občas otvírá tlamičku, nafukuje ji, syčí a jde mu z ní jakoby pěna, nebo bubliny..Teplotu v teráriu má 28-29° pod zdrojem více. Terárium vlhčíme ráno a večer. Žere normálně. Nevíte co by mu mohlo být? na netu jsem hledala,ale nic jsem nenašla..

Takhle se mimo jiný projevuje zánět horních cest dýchacích. My tohle u jednoho chameleona úspěšně vyléčili vyšší teplotou, sníženou vlhkostí a vitamínem C podávanym ve vodě. Při horším průběhu se to řeší antibiotikama. Bohužel ale není neobvyklý, že na to chameleon pojde.

no sledovala jsem ho z dálky a byl ok..ale jakmile jsem se přiblížila, tak otvíral pusu a zase z ní měl ty bubliny..dávala jsem mu z kapátka vodu a krásně pil, akorát mu ty sliny pak začaly bokem vytékat. Foto jsem chtěla udělat,ale po hodině stání u tera jsem to vzdala.Nic se nedělo