Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ph. nigristriata - proč je schovaná?

Dobrý den,
mám 2 dvouměsíční ph. nigristriata. Momentálně je chovám odděleně. U jedné ph. jsem zpozorovala, že je už min. 2 dny schovaná pod větvemi nebo kůrou. Potravu (krmím malými mouchami) přijímá normálně. Vyleze, když ji uvidí, ale hned jak ji pozře, jde se opět schovat. Teplota v teráriu je v jednom rohu (dál od tepelného zdroje) 28°C a v druhém (pod žárovkou) asi 31°C. Není příčinou blízký svlek? Děkuji za rychlé reakce :-)

Pokud ji máš 2 týdny může být ještě trochu streslá. U některých felsum zvykání na nový příbytek trvá dost dlouho. Já mám nigristriáty vč. mláďat dost odrzlé, ale může se stát, že máš prostě plašáka, který se snaží zmizet jen uvidí pohyb. Zkus omezit pohyb kolem terárka a pokud s ním něco děláš, nech tam vždycky cvrčka nebo přesnídávku atp. ať si zvykne, že tvoje přítomnost znamená žrádlo. Možná pošli fotku terárka, z toho se vykouká více.