Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov agam v paru

Dobrý den.
Asi před dvěma měsíci jsem si pořídil agamu voustou(samici).Ted je stara asi 4 měsíce. Teď jsem k ni pořídil jeste jednu(samce) starého asi 2-3 měsíce. Prosím vás, jak se k nim chovat?Mam je nějak učit na to, ze jsou spolu, nebo mam te druhé teď v terarku zařídit své vyhrevne místo?(Na to které mam nechce moc chodit,protože tam je ta samice). Včera jsem toho samce zkoušel položit vedle samice pod žárovku, a samice se lekla a utekla.Za chvili se vrátila,a zase utekl samec.Pak naproti sobě stali a mavali tlapkama. Mam strach,ze by si mohly nějak ublížit,nebo se šikanovat:-) Dekuji za rady nebo názory.

loading...

Dovolím si trochu nesouhlasit,samice vousatek zas nejsou až tak blbý,pokud nejsou připravený k páření,tak prostě nezvednou ocas a samec má po ptákách...Ale samozřejmě,pokud je možný oddělený chov do dospělostní velikosti,tak je to super...

Jo to je pravda, ale pokud bude se samcem tak ji to může hnát do nějakého prvního plodného období zbytečně brzo. Ale je fakt že jsem už měl i planou snůšku u samice která byla odděleně a neměla ještě ani rok. Všeobecně za mně - pokud to jde tak je lepší oddělený chov, a i v dospělosti mít možnost dát samce mimo. Ani ne tak kvůli páření jako kvůli agresivitě - neustálé potřebě samce předvádět kdo je pánem. Je to ale hodně individuální, dle konkrétního zvířete.