Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smrt korálovky

Ahoj, poradí mi někdo, co se stalo? Včera večer byla naprosto OK, poslední krmení před týdnem 2 myšata. Dnes ráno byla mrtvá a podivně zmačkaná, jak když by byla z plastelíny. Tento stav přetrvává již 8 hodin, myslel jsem, že to je nějaká posmrtná křeč a že časem povolí. Je to můj první had a tak jsem možná něco zanedbal. Ještě mě napadá, že asi před dvěma dny měla hlavu trošku pomoučněnou nějakým bílým práškem, ale nic takového v terárku není. Šlo to normálně prstem setřít. Vysvětli mi to někdo? Předem díky.

nevim o nikom, kdo by tu měl křišťálovou kouli...a bez té ti nikdo neřekne, proč ten had exl. To by ses dozvěděl kdybys ho dal na pitvu, jinak ne.

Jinak když hadi chcípnou, tak ta posmrtná křeč jim samozřejmě zůstane. Pokud je nenecháš v teple až do rozkladu.

co se týče toho bílého prášku, tak neměl ten had roztoče? Jejich výkaly vypadají jako bílý prášek. A pokud jich je hodně (což by asi bylo, pokud had vypadal jako pomoučený), tak hada mohou i zabít.

Tak takhle zkroucenýho hada post mortem vidím poprvé ::)
Jediné, co mě napadá - nemohla se něčím otrávit? Cokoliv? Ať už ty parazité, jak psala Auri, nebo třeba nedělal jsi v posledních dnech nějaké úpravy na tera (zadní stěna, lepidlo, barvy, cokoliv)?