Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hnízdění ptactva na balkóně

Zdravím, nevím jestli to patří do terária přímo, ale chtěl bych se zeptat jestli tady někdo nemá zkušenosti s chováním ptáků. Chtěl bych zkusit chovat ptáky na balkoně, ale nevím jak nato. Nemyslím takové ty cizokrajné ptáky jako třeba papoušky, ale normální ptáky co lítají u nás. Zkoušel sem to tak, že sem jim udělal takovou budku z umělohmotové nádoby od primalexu, nasypal sem tam zrní a musli, a vždycky to dopadlo tak, že to sezobali, ale nikdy si tam neudělali hnízdo. Co dělám špatně? díky všem za rady
Změna předmětu, původně: Ptáci (Aurifer)

Jaké povolení? Jako na zbudování budky na balkoně? To ani nevím. Tak třeba holuby, vrabce, kosy...
Já už sem je tak vlastně jednou choval, tenkrát si u mně udělali hnízdo v takovém tom okýnku co je ve spíži, když sem z něj sundal tu mřížku zvenku.
Pak se ale našlo pár blbců, co náš barák nechali zateplit a dali tam nový mřížky, tak tam ti ptáci od tý doby nemůžou.
Tak bych to chtěl zkusit na balkoně. Ale teď na balkoně se jim nechce zahnízdit a nemůžu přijít nato proč.

::)To, že uděláte ptákům budku, z vás nedělá chovatele. Když si uděláte za oknem krmítko, tak ty ptáky taky nechováte... když něco chovám, tak to vlastním. Kosák vám přece nebude hnízdit na balkoně v kyblíku...vždyť to, co jste vyjmenoval, nemá logicky stejné nároky na hnízdění.

Tak já chovám třeba doma i pavouky, konkrétně třesavky v bytě, a pokoutníky ve sklepě. Taky je nechovám úmyslně, ale tak trochu mám pocit že je vlastním. Občas jim něco hodím do pavučiny, když mi něco vlítne do bytu. Ale jinak se musí o sebe postarat sami :)

Tak třeba holuby, vrabce, kosy...
Tak podobně "pestrý seznam druhů" jsem čekal, čili nechcete je chovat, pouze by jste byl rád, kdyby u vás na balkoně "bydleli - hnízdili". Tak k tomu opravdu povolení nepotřebujete.
Nenapsal jste kde bydlíte (třá u parku, u lesa apod.)Jak je balkon vysoko, na jakou světovou stranu je orientován atd atd...Jací ptáci k vám vůbec mohou zalétnout (krmit je musli může jen negramot - co je chce zabít). Jinak bych vám (dle druhů, které se u vás vyskytují) doporučil si o nich co nejvíc nastudovat a dle toho pak konat -snažit se vytvořit pro ně vhodné podmínky a doufat.
Howk.(na víc asi už nenajdu sílu;-))

Jo takhle jsem to myslel, aby si udělali hnízdo na balkoně, třeba v budce.
Mně se to totiž tenkrát stalo vlastně nechtěně, když sem vyhodil mřížku z toho malého okýnka od špajzu, a za chvíli sem zjistil že tam je hnízdo. Tak pak sem je začal přikrmovat a tak sem se k tomu dostal.
A to pravé chování by bylo co? Teď nemyslím když má někdo holubník a chová holuby na jídlo, i když kdyby se mi tam zahnízdili holubi tak občas by taky nějákej pečenej nebyl špatnej. Stejně ve městě všichni nadávají jak znečišťujou baráky :)

Bydlím v 1. patře, je celkem blízko příroda ale i domy s půdama, takže holubi se tady vyskytují, kosi, vrabci a další běžní ptáci taky. Balkon mám na západ, a to má vliv na co?
Spíš jestli byste nevěděli jak tu budku udělat, jak velkou, jak velký otvor atd. a co tam sypat? proč ne mysli? Když sem měl kdysi jedno prošlé tak sem ho nasypal na balkon a za pár dní bylo pryč.

Spíš jestli byste nevěděli jak tu budku udělat, jak velkou, jak velký otvor atd. a co tam sypat
A pro jakej druh sakra?
To jsi fakt tak blbej? Pro každý druh (třá sýkorek,rehků, atd) je jiná velikost, jak budky, tak vletového otvoru ...
Do HNÍZDNÍCH budek se nic NESYPE, na to jsou krmítka..
Opravdu končím, nemám na tohle dost duševních sil:x:
Beru psy ven a jdu na 1 :beer:
Zdar a studuj nároky těch druhů co u vás lítaj... a neptej se na úplný kraviny

Ono většinou funguje, když člověk NECHCE, aby mu na balkonu něco hnízdilo a většinou tam právě něco zahnízdí :-) Třeba můj známý je docela něštastný z hnízdících poštolek na balkoně. Nevadí mu samotné poštolky, ale ten nepořádek po nich.
Jinak pro zadavatele. Pokud chceš, aby u Tebe něco hnízdílo, standartně musíš vytvořit vhodné hnízdní podmínky, klid apod. a pak jen doufat, že budeš mít štěstí.