Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní želva má průjmy

Zdravím
Mám 1,5 roku starou vodní želvu.Změnila jsem jí značku granulí a ona začala chytat průjmy.Teď ji krmím tím typem ,který měla před tím ,ale o moc se to nezlepšilo.
Teď jsem četla,že má mít aspoň 2 dny půst ,a když to nepomůže, že se jí má dát živočišné uhlí.Zkoušeli jste to někdo?Máte nějaký vlastní způsob léčení?Nikde v okolí žádný veterinář pro plazy není a chtěla bych to nejdřív řešit doma.
Předem děkuji za odpovědi.

nepíšete jaký druh, ale jen na granulích není dobře žádnýmu - čili (kopíruju svůj starý příspěvek)
takže potrava:
na "sušené vymoženosti" ze zverimexu zapomeňte, jsou na tři věci:-)
1)Ryby
by měli tvořit hlavní složku potravy. V ideálním případě by to měli být přiměřeně velké ryby podávané vcelku včetně kostí a vnitřností. Lze je koupit jako nástrahy v prodejnách pro rybáře, bo načeřínkovat
2) Žížaly
Dají se také koupit v nástrahách pro rybáře. Žížaly lze i chovat.Třá v dřevěné bedně s vrstvou vlhké zahradní zeminy. Krmíme je rostlinnými zbytky.
3)Šneci + slimáci
Ke krmení se hodí druhy s ulitou i bez ní suchozemští i vodní.
4) Patentky
Jsou výborným krmivem obzvlášť pro mláďata. Dají se koupit v akvaristice buď živé nebo mražené.
5) Rostliny
S tím jak želvy dospívají, začínají vyhledávat víc rostlinné potravy. Některé z želv rostlinnou potravu zcela odmítají.
- vodní rostliny (douška, okřehek, růžkatec),
- suchozemské rostliny (ptačinec, smetanka, jetel, jahodník).

Na zimu namrazit ryby, bo udělat želatinovou směs
.