Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem testudo graeca

Dobrý den, mám želvu žlutohnědou asi 14dní, žere, vylučuje vše ok, terárko zatím 60x40x30 osvětlení repti glo 10.0 a tepelný zdraj 40w. Zakoupila jsem ji osobně od chovatele nebo nevím jestli přímo chovatel ale měl jich více. Já vybírala tento druh ze dvou posledních kusů. Otázka má zní na karapax..vzheledem k tomu, že jsem začátečník a vše mám max. vyčteno, tak proto se obracím sem, tak doufám, že bude normální odezva. Příjde mi že krunýřek má ke straně a do špičky, každopádně to měla i při koupi, ale prostě jsem se na to nezeptala a teď bych ji samozřejmě ani neměnila apod. Proto se ptám vás zkušených jestli je to ok nebo není, popř. co koupit abych ji pomohla a nemrvil se ji krunýř dál. Prosím rýpali by se neúčastnili diskuze nebo aspoň nebyli nepříjemní.děkuji
zelva_recka

zatím vypadá OK
připomenu jen hlavní zásady chovu
1) dostatečná vlhkost prostředí (min 8h spát v noci zahrabaná ve vlhkém substrátu - 100% vlhkost)
žádné koupání ani miska s vodou to nenahradí
ráno musí být nasáklá jak houba :-)

2) správné teploty
pod zdrojem 35-40, v chladném koutě cca 20 (na noční pokles klidně míň - co se vám povede +12 - 15 ideál)

3)správný poměr Ca a P v potravě (min 2 - 6 / 1) dostatek vitamínů A a D3
ideální je luční směs (pampelišky, jitrocel, jetel,atd... bacha na šťavelany!)
A je v uvedené potravě dost, D3 - slunce, dobré UVB (to R10 nevhodné )

prostudujte si
http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
a
Zakladni-potrava.html
a pak celý uvedený web, tam najdete vše co je třeba ke spokojené želvě :-)