Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov vodní želvy venku - dotaz

Dobrý den,
plánuji ubytovat svojí vodní želvu venku a mám pár otázek.
Může želva v rybníčku přebývat i přes noc? Nebo ji budu muset pokaždé vytahovat?
A jak to bude v případě že bude pršet? Musím ji vytáhnout, nebo tam bude moct být? A když bude moc pršet, musím asi vodu odlévat, že?
Vodu do rybníčku mám napustit z kohoutku?
A měla by být v rybníčku nějaká technika? (filtrace atd)
Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Záleží taky na jezírku, pokud je dostatečně velké, hluboké a hodně a kvalitně osázené, není třeba čisti vůbec - voda si zachová kvalitu a čistotu (samozřejmě to nebude křišťál, ale nějakou viditelnost si zachová) a to i za celodenního letního osvitu sluncem.

přesně tak, pokud to jezírko má normální biologickou rovnováhu zajištěnou vodními rostlinami a přirozenými mikroorganismy, tak se to jezírko čistí "samo". Tedy za předpokladu, že tam těch želv nebude příliš moc.

JInak krom druhu taky záleží na věku a velikosti těch želviček. pokud jsou to ještě malá mláďata, tak bych s jejich dáváním ven ještě tak rok počkala. Ona přecejen mláďata jsou citlivější, než odrostlí jedinci.

Mam-li byt uprimna, odpovedi zde jsou spise rozporuplne. Na jednu stranu v podobe nadsazky, zda-li se domnivam, ze v prirode maji zelvaci nekoho kdo jim pri neprizni pocasi pomaha a na druhou jsou jeste mlade na venkovni pobyt.. No nyni opravdu nevim, zda jim odebrat moznost slunce a venkovniho pobytu a nechat je doma zavrene v akvarku..

Na jednu stranu v podobe nadsazky, zda-li se domnivam, ze v prirode maji zelvaci nekoho kdo jim pri neprizni pocasi pomaha a na druhou jsou jeste mlade na venkovni pobyt..

No, to je sice pravda, že v přírodě jsou venku taky pořád. jenže vy ty želvy máte už nějakou dobu v akvárku, kde doteď byly bez nějakého většího střídání teplot. Takže jsou trošičku zchoulostivělé, ony si na to taky musí zvyknout. A odrostlejší zvířata jsou prostě vůči výkyvům odolnější než mláďata. Která když se v té přírodě vylíhnou a jsou tam celou dobu, tak je to taky o něčem jiném...a do třetice, když slabší zvíře v přírodě chcípne, tak vám to může být jedno. ale když je to vaše zvíře, tak už vám to asi tolik jedno nebude, ne?

Mám taky vodní želvu venku. Ale ted na konci rijna ji uz na noc vyndavám, bojím se ze ji bude zima:-)

Jezero vypada takto, filtr neni, obcas meníme vodu. Asi pul metru hluboký a 1,5 m siroký s ostruvkem. Zadný plot kolem neni, želva jen vyleze a sluní se a nebo když jsme na zahradě tak behá za námi ale hned se pak vratí do jezera. Jinak zahrada je oplocená takže daleko by se nedostala:-) Tady je foto.
hJb
hJq

Jak dlouho necháváte tento druh zelvy venku, nevim ani co je to za druh. Je jí cca 9 let.