Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kajmanka dravá zranění nosu

Zdravím, potřebuju poradit. Moje kajmanka dravá 1,5 roku stará cca 25cm karapax už měsíc nežere a má něčím bílím jakoby ucpaný nos. Nevíte co se s ní děje? Dneska jsem na ni koukal a vypadá to jak kdyby si ten nos o něco kousek udřela. Prosím o radu

vložením fotky se myslí vložení fotky, ne mazance s tvarem želvy, kde není nic vidět. ale to co vidět je vypadá na pořádně zmasakrovaný nos, z nějakého důvodu...asi nejlíp uděláš, když tu želvu vezmeš k veterináři- specialistovi na plazy. JInak když se kajmance potřebuje prohlédnout hlava, tak se vyprovokuje kouskem dřeva k zákusu, hlava se jí povytáhne a následně chytí prsty, aby ji nemohla zatáhnout. Je to lepší dělat ve 2 lidech, přičemž ten co ji drží má rukavice, aby ho nedodrápala.

Tak jsem s ní byl dnes u veterináře a o něco si prý musela strhnout článek kůže, měla tam už trochu odumřelé tkáně a hnis. Dostala injekci ATB a do neděle ji mám nechat na suchu aby se to líp hojilo. Dvakrát deně mazat ATB mastičkou framykoin a podávat vytamíny tak snad se to bude hojit.

tak kajmanky se řídí dost čichem, takže pokud má zmasakrovaný čenich, tak jí asi nebude moc fungovat čich a chuť, to je 1 věc a pokud není ve vodě, tak je i streslá. takže to není nic divného, že nežere. Ale pokud byla předtím dobře živená, tak má dost přirozených zásob na to, aby půst než se jí to zahojí v pohodě vydržela. Zkoušet do ní něco cpát násilím nebo to přehánět s vitamínama to akorát může zhoršit, než pomoct..ono navíc přestřelení ADčka u želv bývá často ještě větší průser než u řady jiných plazů. Páč se po něm rády sléknou z kůže- doslova, až na "živé" léze a následně většinou exnou na sepsi. Nekrotizující dermatitida se tomu říká. takže se na to "stříkání trochy do tlamy" rači vybodni a pokud je u vás teplo, tak rači želvu vynes ven na sluníčko. V nějakém lavoru s mělkou čistou vodou a část zakryj, aby tam měla i stín. Až ji budeš dávat dovnitř, tak ji můžeš zase nechat na sucho..

co jí vlastně předkládáš za krmení a jakým způsobem?

Živená byla dobře takže přirozených zásob by měla mít dost. Násilím jsem ji nekrmil a ani to nemám v plánu. Ke krmení ji dávám hlavně ryby, drůbeží krky, vepřové srdce, někdy žábu, dával jsem ji dřív trochu i hovězího srdce. Na suchu mi nikdy nežrala a dávám jí to na dlouhé pinzetě a většinou když jsem ji šel krmit tak vyváděla jen co jsem otevřel akvárko. Když ji mám v jezírku tak s potravou musim chvíli provokovat než si připlave a pak ji to hodim do vody a hned to sežere. Na ty vytaníny teda kašlu....

Ahoj.
No asi tak.Především dívali jste se pořádně i dovnitř huby?jestli nemá náhodou i dásenˇ.
To podávání denně je docela zvláštní páč dle mého nemá opodstatnění=pouze vitamín A pro lepší zhojení?.

Dále podívej se na tu mast co obsahuje=obsahují tyto i parafin a to není 2×dobrá kombinace s AD.

Na nechutenství aspon dle mého je lepší vitamín C,B12.

Po podání ATB asi chvilku žrát nebude nesmí to ovšem trvat dlouho.