Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení želv

Zdravíčko, v týdnu jsem dělal želatinu - šneci, kapr, trocha mrkve a zelenýho a mám trochu navíc kdyby nějaký pražák chtěl. Přes léto ji budu dělat jednou měsíčně tak je možný se domluvit i předem na odběru kdyby někdo chtěl používat vhodnější krmení.

návodů je dost mě se líbí tento,

http://turtles.of.the.world.sweb.cz/vyziva/zelatin a.htm

ALE nedávám tam Z vitamínů nejčastěji přidávám Combinal AD3 a Combinal E.
to se velmi snadno předávkuje! a žádný sýr
a žádné nebo málo hovězího (srdce), používám hlavně směs načeřínkovaných našich ryb + mrkev, pak nasekané
pampelišky i mladé kopřivy...
místo sepiovky celé nadrcené šneky + vaj. skořápky

Krásně popsané, jinak používat málo nebo vůbec sejra, maso krav, prasat, kuřat, dobrý je dát do želatiny hovězí játra - blbě se shání, dát kuřecí, díky tomu lépe příjimají potravu, stejně tak místo barviva rozmixovat červenou řepu, takhle to krásně barví a smrdí, není problém s příjmem. Jinak taky mixuju šneky když jsou...

V podstatě bych ale nestresoval, základ pro přípravu je zajistit nepřítomnost ženy v kuchyni, sebrání mixéru a cokoliv vhodného tím prohnat a slepit želatinou... Ne vždy je všechno dostupné, jen bez jater a řepy se může stát, že to nebudou všechny želvy žrát... Samozřejmě základ ryba nebo šneci, ostatní doplnkové a většině vodnic dát pár kopřiv a pampelišek, at se to zase nepřežene, jsou to masosauři...