Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Možné způsoby aplikace topného kabelu

Hezký den,
mám 4,5 m dlouhý 25 W kabel. Chci ho připevnit na desku cca 80 x 30 cm. Tato deska by byla pozadím za 2-ma plastovými boxy 21 l. Nemám ale žádné zkušenosti, takže uvítám jakékoli postřehy.

1/ Jak čím kabel upevnit, fixně či demontovatelně? (napadl mě nějaký silikon, ale nevím co způsobí silikonu teplota, na kterou se zahřeje kabel...)
2/ Jaká část kabelu hřeje? Celý kabel tj. od zástrčky až po konec?
3/ Je nutný termostat? pokud ano jaký zvolit?

Díky za Vaše tipy. Pokud máte fotky vašich řešení budu za ně rád.

Hezký den;)

1) Když jsem si dělal nějaký topný kameny, kabel jsem přivazoval drátkama k perlince, nevidim důvod pro by to nešlo i tady
2) U kabelů (nebo aspoň u těch, se kterýma jsem se setkal já) netopí první 2 metry, začátek topné části bývá označený proužkem na kabelu.
3) Asi bude záležet na druhu a na jeho teplotních nárocích - pokud bude kabel za boxama (tudíž mimo ně), nezdá se mi že by ty boxy nějak extra vyhřál, takže dost možná spíš budete muset ještě řešit dotápění a ne strachovat se, aby vám to kabel nepřehřál (tady jenom teoretizuju, zkušenosti nemam)

Všiml jsem si, že kabely vyráběné firmou "terrarus" jsou tvořeny přívodním kabelem a pak smyčkou, kdežto ostatní topné kabely jsou jeden drát/kabel (žádné dvojení, apod.). Jak je to s aplikací (poskládáním kabelu do smyček) těch smyčkových...? Délka kabelu je pak poloviční? Nebo Ne?