Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská zvrací pěnu při vyprazdňování

Dobrý den,
prosím o radu. Dnes v noci, jsem přistihla krajtu při vyprazdňování, co mne ale udivilo, měla spoustu pěny (slin?) u pusy a ty zvuky, které vydávala tedy nevím jestli byly spojené s tím vyprazdňováním nebo jestli se nějak "dusila"...? Mohl by mi někdo poradit čím to je? Nedávno měli všichni naši hadi roztoče ze substrátu. Navlhčili jsme hadřík frontlinem a hady tím hadříkem je otřeli + vyčistili terarium a vyměnili substrát. Užovky jsou OK, ale na krajtě jsem zpozorovala roztoče znovu, tedy jsem ji znovu otřela hadříkem s frontlinem... mám čekat nebo to může být vážné a mám vyhledat odborníka? - co ta pěna? :-( děkuji za jakoukoliv radu.. přikládám foto krajty, chová se jinak normálně

Je to import? Jak dlouho jí máte? Více informací...

Co podmínky?

Frontline jsem teď také dvakrát použil a nebyl žádný problém. Spíš ho ale dle rady Aurifer stříkám na vatičky, které tam věším. Otírám jím jenom některé hady. U regiusky bych zrovna problémy nečekal. Frontline mi zvládly jak malé užovky, tak třeba i chřestýši, kobry, boomslang nebo hroznýšovci. Dokonce i atherisky v pohodě.

Tady bych to viděl spíš na nějaké respirační problémy. Co teplota, vlhkost, větrání? Původ zvířete?