Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium pro Chameleona J.

Zdravím

Jak tak mi chamík roste tak je na čase pomalu na větši terarium

Četl jsem si vícero navodu a podobně a rozhodl jsem se pro OSB terarium v120š60h50 cm s vetranim postranach u zemi a otevřeným stropem ( krytí síťovonou ).
Dále tvorba pozadí pomocí lepení polystyrenu silikonem na ktery budu vrstvit lepidlo na obklady s pískem a tonovací barvou

Důvod proč sem píšu je ten, že by mě zajímaly nějaké triky/vychytávky od lidí co už pár OSB terárii vyrobili

Prosil bych aby neradili lidé bez praktickych zkušeností teorii si umím dohledat sám

Předem díky za ochotu

Tohle není tip z výroby (u nás vyrábí muž:)), ale z následnýho použití - jak si dovedeš představit, terárko s 3D pozadím se pěkně blbě dezinfikuje. Takže než do něj chamíka přestěhuješ, určitě mu nech udělat rozbor bobku na parazity a případně ho přeleč, než ho tam šoupneš, ušetříš si pak spousu opruzu;) - viz hodně vláken tady, i z posledních dní.

Není zač, na tohle člověk většinou nemyslí, dokud to nemusí sám řešit... Jako v lepšim případě bude chameleon v pohodě, ale na druhou stranu jemeňáci jsou často docela prolezlý kokcidiema.. Často s nima dlouhodobě fungujou, ale tak nikdy nevíš ky za A) ho něco oslabí, a pak by to mohle bejt průšvih nebo za B) tě to chytne a ty ho budeš chtít pářit, a pak je zbytečný přenášet to na další zvířata v chovu. A byly by škoda, kdybys to začal řešit až v novym terárku, takhle si ušetříš tu případnou dezinfekci, která je u členitejch terárek pěkně otravná...