Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roboran H + Plastin 1:1 jako vhodny pomer? Vas nazor.

Vzhledem k debate nekde jinde zakladam vlakno jestli je vhodny pomer smesi Roboran H + Plastin zhruba 1:1. Tak nejak se to traduje, roky to takhle pouzivam. Ta debata byla o tom ze by teoreticky mohlo byt v smesi prilis D3 - Roboran H ma 100.000 Mj/Kg. Ja osobne tim obaluju hlavne mladatum veskery hmyz a prijde mi to v poradku, ono kolik toho dostane jedno mlade z krmeni - zlomek gramu...

... uvitam nazory zkusenejsich, kteri do toho trochu vic vidi - jen pro uklidneni ze pouzivam a doporucuju neco co nemuze ublizit. Osobne si myslim ze tim predavkovat pri danem pouziti nejde.

Já tuhle směs tak používám taky- řežu to bajvoko, ale zhruba to tak vychází na poměr 1/1. Osvědčilo se mi to dlouhá léta. Akorát jim to střídám s mletým krmným vápencem. Co se týče těch referencí na předávkování jemeňáků D3 z téhle směsi, tak to už jsem slyšela z více zdrojů. Ono je možné, že buď jemeňáci jsou na to zrovna nějací hodně citliví, nebo to je o špatném odhadu majitelů. Páč mě osobně se nikdy nestalo, že bych s tím něco přestřelila a to to mám dlouhodobě ozkoušené fakt u x druhů, mj. u těch jemeňáků.

Já používám roky Roboran D (pro drůbež) v kombinaci s Plastinem a to v poměru 1:1,5:1 (poslední položka je uhličitan vápenatý). Bez problémů od ještěrů (namátkou eublephaři, felsumy, coleonyxové, hemitheconyxové, tarentoly, hemidactylové, uromastyx atd.) po suchozemské želvy. Nekombinuji to na dny, prostě to smíchám a posypávám cvrčky i krmné směsi nebo byliny. Jeden kolega používá shora uvedený poměr 1:1 a také bez potíží.
Když jsme u těch druhů, já jsem pro změnu narazil na údaje, jež uváděly, že po Roboranu H se zvířata častěji svlékala (něco na styl parakeratozy). Tato informace se pro změnu týkala suchozemských želv