Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objímka

Dobrý den, nemůžu to nikde na netu najít, zařazuji nové terárium a nevím si rady se světlem. Je součástí objímky i kabel nebo ho musím dokoupit nebo je u keramickeho krytu? Děkuji za odpověď

ja kupuji naopak jiz komplet keramickou objímku s kabelem je drazsí ale lepsi..kupříkladu

Prosím mohl by jsi mě vysvětlit v čem je to lepší?? Když pominu cenu 289 Kč?? Keramická objímka se nechá sehnat za nějakých 9-10 Kč a kabel se dá sehnat buď zadarmo nebo se cena pohybuje okolo 30-50 Kč za 2 metry. To mi děla v součtu max 59 Kč ... tak v čem je proboha ta objímka za 289 Kč LEPŠÍ???

A květináč nedávat. Zbytečně se přehřívají lampy.

ne nemusíš. Keramická stínidla stejně akorát snižují životnost žárovek a zbytečně pohlcují velkou část světla. Když dáš normální bodovou žárovku a necháš ji jen tak bez krytu, tak je to v pohodě.. ty kryty z květináčů atd jsou už jen přežitek z doby, kdy se ještě používaly baňkové žárovky. Tam to význam mělo, protože to usměrňovalo tok světla na lokální výhřev a také to lépe vypadalo. Ale u bodovek to nemá smysl vůbec žádný, spíš naopak.

Ahoj, uvědomuju si, že je tohle už starší téma, ale vím, že Aurifer tu chodí stále, tak se zeptám. A když nedám žádný kryt, nepopálí se zvířata o tu bodovou žárovku? Kdyby třeba vyskočila a náhodou se jí dotkla? Budu zařízovat tera pro Paroedura picta, počítám s bodovou žárovkou cca 25 W, snad bude stačit, to se uvidí po proměření teplot. Kdyby ne, tak max. 40 W. Nemám představu, jak moc se taková bodovka rozpálí. Elektřina je pro mě španělská vesnice...

když vyskočí a dotkne se horké žárovky, tak se jí nechytí...tam je větší riziko právě u těch krytů, kdy do nich před rozsvícením zaleze zvíře a po rozsvícení se rychle spálí. Pokud je žárovka v prostoru a zvíře nemůže zalézt za ni, aby se spálilo po rozsvícení, tak je to celkem bez rizika.