Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kameny jako substrát

Dobrý den,
budu si pořizovat chameleona jemenského ale stále si nejsem jistý substrátem do terárka. Jelikož budu v terárku pěstovat potos, potřebuju jen nějak vybavit okolí. Rád bych tam měl pár velkých jemných kamenů, které by zaplnily spodek terárka. Myslíte, že je to dobrý nápad?
Předem děkuji za odpověď.

Chameleon jemenský potřebuje vlhko, ne moc, ale potřebuje. Proto je dobrá rašelina. V kamenech nevidím problém, ale měla by tam být i ta rašelina. Problém u kamenů vidím spíš v nepraktičnosti. Budou ti pod ně lézt cvrčci a zbírání výkalů bude trochu problém. Ale záleží jak velké si představujete.

Klaudiee: Chameleon jemenský toho vlhka zas tolik nepotřebuje...jak píše cejna, běžná pokojová vlhkost stačí a rosí se hlavně proto, aby se chamík napil. Stačí si z Jemenu vygooglit fotky. Osobně si myslím, že nejlepší varianta v chovu větších druhů chameleonů, jako je jemeňák a pardalis, je žádný substrát. V tomto případě je trochu opomíjená hygiena a mnoho chovatelů jistě potvrdí, že se jim nejlépe osvědčilo mít na dně lino, nebo plastový ubrus. Snadno se z toho odklízí bobky, nevznikají zde žádné plísně, roztoči atd...a hlavně - zbytečně to nedrží vlhkost, což je úplně pravý opak, než co píšete vy s tou rašelinou. Rašelina s pískem ničemu neuškodí, ale je zbytečné jí do terárka dávat, funkci zde má maximálně tak estetickou. Kytky můžou vesele růst v květináčích.
Pod kameny budou akorát zalézat cvrčci...taky moc nevidím důvod, proč je tam dávat.
Edit: milde byl s tím googlem rychlejší :)

Když na tom substrátu tolik nezáleží, můžu tam dát jen písek (např písek do dětského pískoviště) ? Bylo by to praktické, jelikož si představuji, že bych jen nabral písek do cedítka i s bobky, a bobky jednoduše přecedil. Dělal jsem to takto vždy s činčilou, vím, že je to úplně něco jiného, jen zda by to bylo možné. Jinak chamík bude jeden a krmil bych ho sám venku, ne v terárku.