Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylíhlé mládě agamy v. PROBLÉM !

Zdravím, nedávno jsem přidávala foto, když mi zapadla vejce, bylo mi řečeno, že se budou každou chvílí líhnout.
Nyní, tři vejce splaskla natolik, že na oko je vidět, že agamky nemohou být plně vyvynuté, musejí být strašně drobné. Jedno vejce plesniví.
Vylezlo mládě, které nejspíš nedýchá, jen po chvíli s sebou cukne, nehýbe se, je nanejvýš 10 cm velké, hlavu má velkou, ale tělíčko drobné a nožky jsou sotva vidět, ten to má asi spočítané, že?
Jinak obsah tohoto vejce, byl ještě žlutý.
Některé vejce nejsou ještě "zkrabatělé".

Dnes je to 70 den. (vlhkost 90%, teplota 28-29 °C)

Dle mne tam chyba v inkubaci je, nejspis nizka vlhkost, vysoka teplota... Nesledoval jsem to tady, byl jsem na dovolene - ale normalni inkubace probiha tak ze vejce jsou pevna a drzi tvar az do temer posledniho dne. Tesne pred lihnutim se orosi, a muzou se pripadne trosku propadnout - ale od te chvile do lihnuti je to pak maximalne 24 hodin. Toliko ma zkusenost s odchovy, pokud se vejce propadli a mladata se do dalsiho dne nezacaly lihnout (minimalne aby prorizli vejce a vystrcili z nej cumak) tak je to spatne.

Jestli vůbec vylezou, může se stát, že i když ted ještě žijí, že prostě z vajec nevylezou a uhynou uvnitř?? a jak to je s tím, že to mládě žije (cuklo s sebou 3x) nechala jsem ho v inkubátoru, ale přijde mi tak slabé, myslíte že bude do rána po něm?? A co když bych těm vejcím, které jsou jen lehce zapadlé nějak pomohla,když je to už 70. den?? jak se to dělá u hadů..

osobne bych nedelal nic jineho nez to dovlhcil a zavrel, pokud se to ma vylihnout tak se to vylihne - pokud ne tak to uhyne, kdyz tomu budete nejak "pomahat" a budete mit nejake nedovyvinute mrzacky, co s nimi pak? Chyba v inkubaci, podminky nebyly jak maji byt, na dalku tezko vic posoudit. Jeste tady foto cerstve vylihleho, jeste mokreho:

[zero10.jpg]

osobne bych nedelal nic jineho nez to dovlhcil a zavrel, pokud se to ma vylihnout tak se to vylihne

Tak tohle fakt nedělat, před líhnutím už nedovlhčovat, suchá vejce do sebe tu vodu nasají a i živá mláďata se pak ve vejci utopí ;-), v době líhnutí už ničemu pomoct nelze, teď už je to buď a nebo. Jinak souhlas. A krabičku bych taky zavřel.