Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První odchov Python anchietae v ČR ??

Podařilo se mě odchovat 4 ks krajty angolské.
3 jsou zcela vpořádku a 1 má na oku asi nějaký pseudobuphthalmos :( setkal se s tím někdo ??
Zde je samice postupně až po snůžku
[DSC15799.jpg]
[DSC15912.jpg]
[DSC15914.jpg]
[DSC16348_hadi vejce.jpg]
[DSC16350.jpg]
[DSC16354.jpg]
[DSC16363.jpg]
umístění vajec do podomácku vyrobeného inkubátoru
[DSC16368.jpg]
[DSC16371.jpg]
[DSC16406.jpg]
Už vykukujou :)
[_DSC6504.jpg]
[_DSC6507.jpg]
[_DSC6508.jpg]
[_DSC6516.jpg]
[_DSC6534.jpg]
Venku z vajec
První kus
[_DSC6566.jpg]
Druhý kus
[_DSC6572.jpg]
Detail na oko
[_DSC6582.jpg]
[_DSC6583.jpg]
Třetí kus
[_DSC6589.jpg]
Čtvrtý kus
[_DSC6596.jpg]
Změna předmětu, původně: První odchov Python Anchietae v ČR ?? (Aurifer)

Neberte to zle ptám se čistě ze zvědavosti, ale máte již nějaké předběžné zájmce o koupi. Za 15 000 v dnešní době již lze koupit většinu barevných mutací Python regius, které jsou pro zájemce z mého pohledu daleko zajímavější. Samozřejmě je možné, že se pletu a chovatelé prahnoucí po méně častém chovanci vám utrhají ruce, ale měl jsem za to, že tak polovina této částky by byla reálná. Ovšem neznám sílu trhu, a osobně mě to zajímá. Ještě jednou prosím, neberte to zle jde čistě o zvědavost.

No mimo se mi to nezdá, jelikož srovnání je na místě. Pokud si pročtete ostatní témata zde na poradně, které se angol týkají, zjistíte, že převládá názor cituji "je to jen taková jiná regiuska" takže přesně z tohohle pohledu potenciálního zájemce to posuzuji. Jde právě o to srovnání cena x vzhled x možnost křížení x potenciální výdělek z odchovů. Ať počítám jak počítám přijde mi ( a je to jen můj názor) že 15 000 je dost.
To, že Angola je více méně rarita, že klade méně vajec a možnosti jejího pořízení jsou velmi limitované je fakt který vyšší cenně z pohledu prodávajícího nahrává, ovšem z pohledu kupujícího už takový význam nemá pokud nejde o chovatele "fajnšmekra" ;)

Mimo sa mi to zdá, kedže to je taká iná regiuska - neregiuska.
Ako sám píšete, je to rarita ktorá za posledných rokov síce klesla na cene, no stále ich nieje tolko aby išli za hubičku (našťastie).
Pokial vám ide o zárobok, tak ste mimo aj z rôznymi farbičkami. Hodnota nejakej pastel boh vie čo regíny je dnes 1000E. lenže sa ich predáva mraky a za 3-4 roky kým budete mať odchov, sa budú dávať zadarmo k inému hadovy. Rovnako ako dnes napríklad guttky, alebo čím dalej, tým viac aj BC. Kdežto u týchto zvierat bude cena stále niekde inde.
A hlavne, toto si nekúpi nejaký chlapec na burze preto, že chce byť "in" ale práve človek ktorý vie čo sú zač.

A ak vám ide u angolákov o nejaké farebné mutácie, tak našťastie to tu zatial nieje a dúfam, že sa toho ani nedožijem.....

Danio,nevěřím,že do 50 let barevné mutace u tohoto druhu nebudou....Ale věřím,že ty tady ještě budeš....Takže se jich dožije a tím pádem dost možná urychlí tvůj odchod...Hezká budoucnost....TAK HELE?DANIO?Víš žE Už JSOU BAREVNé MUTACE U ANGOLáKů?-Nééé,fakt? infarkt a světlo na konci tunelu...Tak takhle nějak vidím tvůj konec za padesát let,pak mi dáš tam nahoře vědět,jak to dopadlo....:-)

Nejprve gratulace k úspěšnému odchovu;-), - krásná zvířata.
Moje odhady toho jak se u kterých zvířat budou ceny vyvíjet vždycky selhávají. Na tohle prostě nemám vlohy :-D. Ale přesto nedá mi abych se nevyjadřil:
I já si myslím že cena 15 000 je v současnosti trošku na horní hranici, ale vždy respektuju rozhodnutí prodávajícího.
Oproti angolám se mutační regiusky šíří geometrickou řadou a jsem zvědavej, jak dlouho ještě. Mám pocit, že pří jejich ,,šlechtění", v honbě za tím top zvířetem, vzniká dnes už tolik toho ,,odpadu (a třeba ještě před krátkým časem poměrně ceněných mutačních zvířat)". Tohle přeci musí jednou narazit na svůj strop. A nebo se opět pletu?
Naopak u angol si myslím, že hrozí, že dobudoucna dojedou na svůj genetický potenciál. Z kolika importovaných zvířat se chov angol v evropě rozjel? Nevim, možná se opět pletu, ale neslyšel jsem o nějakých masivních importech jako u regin.
A obráceně mi děsí, že se v chovech začnou angoly křížit s reginama (o čemž už jsem slyšel).

Zdravim vsechny, angolaky jse chtel pred casem chovat. Pamatuji, ze kdysi stalo zvire i 1500eur, pak se cena ustalila na cenach kolem 800 eur za kus, ale napriklad loni jsem si povidal v Hammu s jednim belgicanem, ktery byl ochoten prodat jeho odchovy - par za 500 eur. Muj nazor na vec je ten, ze chovatel ma pravo prodavat svoje zvire za cenu, kterou je mu nekdo ochotny dat. Kdo ma keci, ze to je drahy, at to nekupuje. Dlouhodoba prognoza u tohoto druhu je, ze ceny budou klesat s tim, jak se mnozi jejich odchovy v zajeti a syti se poptavka.

Nadherny den vsem

Honza Nyvlt

No vacsina asi pochadza od Maugga a niekolko dalsich..ak sa nemylim. Pred 2r este boli na hranici 1500eur za 1.1, skoro rocne. V Hamne bol naposledy tiez skoro rocny par za 800eur a predali sa + jedna samica za 500eur tiez bola fuc, kupcov si najdu zatial urcite, cenu nekomentujem kedze je predbezna a gratulujem k odchovu.. Zrovnavat ich s farebnymi regiuskami je asi uplne mimo ( regiusiek je je uz presyteny trh, vidno to na burzach napr.Hamme ), je to ako zrovnavat spilotu spilotu s farebnymi kobercovkami. Veta "ono je to ina regiuska" bolo obrazne prirovnanie.

František Lado Straslav ako vždy na nete nesklamal.... :-D

No nič.
Ako som písal už na začiatku. Cena mi príde trochu vysoká (na terraristiku sú už od 400), no je to vec každého chovateľa na koľko si cení svoje zvieratá a myslím, že aj za túto cenu si svojho kupcu nájdu, len to potrvá trochu dlhšie.

Každopádne, je to úspech ku ktorému gratulujem.....

Doporučuji prodat v cizině za cenu 500 EUR. Inzerovat na www.terraristik.com a prodat v Hammu. Třeba bude zájemce z ČR nebo odjinud. Za tuhle cenu se kupec bez problémů najde. Nebude problém to zvíře prodat. Tu cenu momentálně mají.

Banda: Pokud si pročtete na Teraporadně... Koho to má jako zajímat? To je to poslední, co by mě mohlo zajímat a určovat směr jakýchkoliv rozhodnutí.