Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - osvětlení

Ahoj. Začínám budovat nové terárium (100x80x50)
Plánují na strop přidělat 2 zářivky cca 30w a koupit nějakou výbojku na zdroj světla a tepla.

Pár otázek. Budu muset přidat ještě nějaký zdroj světla někde v teráriu (obyč žárovku)?
Jak se zapojuje předřadník k té výbojce?
Zapojím 2 výbojky na jeden předřadník? Jakou výbojku mi doporučíte?

Dobře, napíšu jim..
Ještě poprosím o vaše zkušenosti. Jak máte řešené otevírání skla? Na starém teráriu mám kolejničky na sklo a pro otevření je musím šoupnout na boku. Jenže ti moji draci do kolejničky (10 cm nad pískem) naháží kupu písku a někdy posunout sklo jenom o kousek se rovná neuvěřitelnému randálu a někdy taky vyvinnutí větší síly.

Uvažoval jsem nad přiděláním skla na pant. Má s tím někdo zkušenost? Popřípadě jak to máte řešené?

Ještě by mě zajímalo, jakou mátezkušenost s umístěním výhřevného místa.. Je lepší pověsit solar raptor na nějaké vyvýšené místo, nebo ho nechat svítit na písek (popřípadě nějakej šutr)?

Mě zase poslouží věrnej pidi vysavač dole pod terárkem :D :D

(Treba nekdo prozradi sve know-how)

Vím o jednom funkčním řešení, estetické hledisko je věc druhá. Viděl jsem umístěný pás plexiskla za sklo a kolejničky. Prostě zevnitř terárka dané plexisklo ve výšce cca 20 cm. Pak odpadá házení písku do kolejniček. Dá se to i snadno vydělat při potřebě většího úklidu a složitějších úkonů. Věc druhá, že plexi se snadno poškrábe a zmatní. Proto ta estetická stránka. Nejspíš by šlo použít i sklo, to vydrží víc. Funguje to, jen záleží na každém jestli se mu to líbí a chce si s tím dát práci.