Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama má zčernalou špičku ocasu

Dobrý den,
Prosím, chtěl bych se zeptat. Moje agamka má na ocásku asi tak půl centimetru zčernalý konec. Bojím se jestli nemůže jít o gangrénu :-( . Je 5 měsíců stará a 22,5cm dlouhá. V teráriu má denně okolo 32-34 stupňů. Papá vše a stolici má dobrou také. Je čilá a plná energie. Jediný co mi na ní přijde divný je ten ocásek.
Děkuju předem za odpověď.
[mod]Změna předmětu, původně: AGAMA A ZČERNALÝ OCÁSEK NA KONCI (cejna)[/mod]
[mod]Nepoužívejte Capslock (cejna)[/mod]

Výhřevné místo má na 42 stupňů. V teráriu jak již jsem psal má okolo 32-34 stupňů. Má i místo kde se schladit a tam je 22 stupňů (pokojová teplota). Dnes snědla 3 cvrčky a jeden pampeliškový list. Listy dostává pořád čerstvé každý den. UVB zářivku má Reptile UVB150 (Reptiglo 10.0) 25W.

Terarko:

- nevidim vetrani?
- pridat nejsilnejsi linearni zarivku - trubici jaka tam vejde, kvuli prosvetleni prostoru
- ten UV kompakt co je vpravo dat doleva nad to vyhrevne misto, aby byl 10-20cm od agamky kdyz se vyhriva.

Agamka:

- vypada celkem OK, min krmena, tak ji doprejte denne kolik bude chtit
- zatim ji jednou denne roste, primo agamu zmachat rositkem
- konec ocasku - uvidite co po svleku, prinejhorsim o kousek prijde-

Je to odchovane v ne uplne idealnich podminkach, ale neni vylozene kriticky zrasovana. Pokud ji doprejete ted co potrebuje, verim ze bude OK.

Dole kulate 10cm je absolutne nedostatecne. Chce to pridat - nejaky vetsi kus nekde nahore, a i dole to chce vic. LED lepici pasky jsou celkem o nicem, normalne zmerte kolik je uvnitr mista, zajdete do nejakeho OBI, Bauhausu a kupte obycejne levne zarivkove svitidlo s maximalnim vykonem co tam vleze. Klidne svitidlo s dvemi zarivkami vedle sebe.