Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem papousek horsky - ocasni pera

Dobry den, poridila jsem si papouska horskeho, snazim se ho i ochocit, je pekne aktivni, nejvic rano a vecer. Papousek ma osm tydnu. Pri prvnim pokusu o prolet jsem udelala obrovskou chybu, lehce jsem ho chytla za ocas a vsechna ocasni pera mu vypadla , nejak jsem ani nezatahla a byla venku, jako by byla stara,krev netekla, konecky pericek ciste. Dorostou mu? Jak ho naucit na venek? Neni rucne dokrmeny, takze z nej neudelam domaciho mazla ale jsem presvedcena ze se ochocit da, aby mohl byt pod dozorem pusteny a neletal po mistnosti jako splaseny.Nejradsi bych si nafackovala za to co jsem nechtebe udelala. Diky moc za rady

Jak dlouho ho máš? Prolet po místnosti mu budeš moct umožnit, až se v ubikaci naplno zabydlí a bude ji považovat jako své bezpečné útočiště, kde dostává jíst a kam se sám vrátí. A začít ho pouštět nejlépe v době, kdy už získá důvěru v majitele a začnesi třeba brát z ruky a snese dotek prstem, nebo si i v kleci na tu ruku sám sedne. Co se týče jakéhokoliv fyzického kontaktu, tak v žádném případě nijak nechytat ! Chce to dát mu tolik času, kolik bude sám potřebovat a nijak na něj netlačit. Některá mláďata si zvyknou rychle , jiná pomaleji. Ale násilným chytáním se důvěra akorát kazí. Jinak ten vytržený ocas mu zase doroste.

Diky moc za odpoved, byla to obrovska chyba toto udelat, je mlady, ma tak osm tydnu, ruky se neboji, treba z ni i zere , kdyz ho krmim, ale pohlazeni se vyhyba, na ruky taky zatim nesedne, ta castecna neduvera je tam videt , tak to zkousim pres pamlsky, snad se to casem zlepsi.

Samozřejmě jen peří, čerstvou krev na peří jsem nenašla ,bylo to jako by mu tam vůbec nedržela, je to divné,copak jde peří takhle snadno vytrhnout? Jen jsem ho ten ocas chytla a bylo to,aspon vím že na ocas příště nemám sahat. Má kolem devíti týdnů, nemůže třeba přepeřovat? Četla jsem že v tomhle věku papoušci vyměnují peří za dospelý vybarvenejší šat. Dneska už vypadla i ta poslední dvě co mu tam zůstala, takže již nemá ocas žádný, na tech ale byly takové hnědé skvrnky.

Dobrý den,jak říkam je vytrhnout a vytrhnou.Nechci se hádat a přít.Jen jsem napsal co jsem v chovu papouška kouřového zažil já.Nic víc.Péra taky šla lehce,krev jen málo.Asi došlo k poškození lužka ,stalo se mi to jen jednou.Jinak vždy péra dorostla.