Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení písku na 3d pozadí

jedná se nové terárium pro agamu vousatou.
Vím, mnohokrát se to tu řešilo. Ale hodně lidí = hodně názorů

Jak přilepím na vrstvu lepidla finální vrstvu písku?
Mě nejvíc zajala výroba "kaše" z duvilaxu a písku. Tato kaše se pak naplácá na zatvrdlé lepidlo. Máte s tím někdo zkušenosti?

Jestliže s tím máte zkušenosti, nejspíš se zvířetem nebyl nikdy problém, kdyby to ukousli nebo něco podobného.

A ještě mě zajímá, jaký písek používáte? Klasickej stavební z dětských pískovišť se mi přestal líbit a chtěl bych změnu. Ale na netu to není moc levná záležitost..

No, ted zkouším lepidlo na obkladačky na polystyrenu tak, že to naředím vodou, rozetřu jako kaši, posypu pískem, druhej den vysypu nepřilepenej písek a jedu další vrstvu. Todle lepidlo, prej tam není nic škodlivýho a prej by to mohlo vydržet i vodu, ale nevím co to udělá zítra, za půl roku, za 5 let, tzn. kdyby někdo věděl tak klidně taky napište...

Todle lepidlo:
http://tmely-silikony-lepidla.heureka.cz/soudal-24 a-lepidlo-na-obkladacky-5kg/

Ja pouzil fakt jemnej poustni pisek do terarka. Co se tyce ukousnuti nebo jiného zniceni, tak to nehrozi.Když udela clovek aspoň ty 2 nejlepe 3 natery a kazdej posype. Tak to vydrzi urcite i radeni nejakych vetsich varanu. Ale urcite bych nedoporucoval tu stenu rosit vodou. Ten duvilax proti ni není moc odolnej. Na poustni terarko ale problém nebude..

Ja použil flexibilní lepidlo na dlažbu a poslední vrstvu udělal řidší na kterou jsem házél akvarijní písky a nechal vytvrdnout pořádně.nakonec jsem použil bezbarvý lak s A testem a nalakoval jsem pořádně celé terárium a tím jsem docílil že písek neopadává ani když po něm projedeš rukou a ani když mi chameleon chodí po tom pozadí :) zkoušel jsem i michat písek z lepidlem ale je to blbost písek se v tom obalí a ma stejnou barvu jako to lepidlo

to pozadi je na terarko 65delka, 35sirka a 50 vyska ze tri stran. Delal jsem 2 natery duvilaxem a kazdou vrstvu jsem posypal. S toho 1kg kyblu me zbylo asi 2cm na dne a toho pisku jsem puzil pulku ze 4,5kg.. Ono taky zalezi jak moc bude ta stena clenita, kolik tam bude tech plošinek atd.. Ja osobne nechapu proc někdo dela pro toho plaza pozadi, kde nemá zadny plošinky a udela to jen jako 3d stenu. Docela zbytecny nevyuziti prostoru..

Používám duvilax D2-červený kyblík (vhodný na lepení dětských hraček)
cca 3 vrstvy= kaše písek,lepidlo/voda,na půlku 1kg kyblíku jsem nasypala cca 10-12 polévkových lžic červeného pouštního písku (barva může být samozřejmě jakákoliv),který jsem ješte tak pěti lžícema zalila vodou.Tím, že je písek tak jemný a tedy jakoby prašný, tak nevytvoří lesklý film.
Jako finální a tedy čtvrtou vrstvu jsem si namíchala ještě trochu lepidla mixem žlutého,bílého a červeného a vytvořila tak jakoby tu skálu,kameny...není to pozadí tak unylý potom.
Přikládám foto,rozměry 120x50x55cm

tak to je super použval jsem epoxid 1200 ale to je strašně složite a je to fakt svinstvo všecko dotoho ulepene a zničene ikdyž si nato davate pozor :D a jak to reaguje na vodu ? roseni vysoke roseni :) at to nepostřikam nebo tak a nezačne to odpadavat :) a když to stuhne je to pruhledne nebo bile ? :) a nezkoušel někdo misto pisku dat lignocel ? :) a diky za rady :)

S lignocelem jsem to zatím nezkoušela,ale tam už bude muset přijít na řadu postup alá nanést vrstvu lepidla,posypat pořádně proschlým lignocelem a eventuelně zamačkat.Tady kašišky ne,výsledek by byl jak když to prošlo krávě hubou.Co se rosení týče,jakože je lepší typ tohoto požadí dělat spíš u pouštňáků a u varana rosím hlavně jen tu hlínu,tak se to dá ale nastříkat vodou ředitelným lakem,který po zaschnutí není rozpustitelný ve vodě a matný ten lak.A le i tak to lepidlo s porosením nemá problém,nesmí se v té vodě vyloženě louhovat :-)