Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had pro záčátek a případné pouštění po pokoji

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Chci si pořídit hada nejspíš hroznýše kralovského. Nebo doporučujete lepšího hada pro začátečníky?:)Terárko bych měla nejspíš v obyváku a jako amatérka s hady by mě zajímalo kam všude můžu hada pustit? normálně v zabezpečeném pokoji? nebo jen do náruče? nikde se to nemožu dočíst.. Děkuju za odpověd:)
Změna předmětu, původně: potřebuju poradit prosím:) (Aurifer)

Hroznýš královský je pro začátečníka ta nejlepší volba.Nemívá problém s příjmem potravy.Nemusí se zimovat.Má jiný metabolismus oproti užovkám (nemá řídký a ne tak častý trus).Nemusí se uměle rozkrmovat.Není to potravní specialista.Nejsou to kousavé bestie ( až na vyjímky).Jejich cena není zásahem do domácího rozpočtu.Po místnosti ho na volno nepouštějte,ale do rukou ho klidně berte (s rozumem).On si částečně zvykne na vás,ale hlavně vy si zvyknete na něho a naučíte se pochopit jeho zvyky a nálady.Já vám ho vřele doporučuji,ale musíte mít předem jeho chov nastudovaný a samozřejmostí je vhodné terárium a vše co k němu patří.

Jak už tady bylo napsáno. Pokud se Ti líbí hroznýš, klidně do něho jdi. Není to špatný had do začátku, až na jeho velikost v dospělosti v případě mixů za pár stovek. Za mě ideálně mít možnost vidět rodiče, aby měl člověk jakous takous představu o velikosti. S tím vyndáváním z terária. Samozřejmě, že hadi nejsou zvířata na tahání, mazlení apod. o tom žádná. Ale pokud to bude tvůj první had určitě si ho pořiď od mláďete a občas si ho do ruky vezmi. Jak už psal hadilov1, nějak si musíš na manipulaci zvyknout. Proto ideálně od mláděte a had s Tebou tak říkajíc poroste. Jak tu spousta lidí píše, že striktně nevyndávat z terárka je podle mě hloupost. Nějak si nedovedu představit začátečníka, který není zvyklý na manipulaci, rok dva nebo třeba 5 bude všechno v pohodě a pak přijde nějaký problém (zranění, špatná svlečka, nemoc nebo třeba stěhování) a bude potřeba hada vzít do ruky. A ejhle. Rázem je tu třeba 3 metrový hroznýš a začátečník, který absolutně neví jak s hadem manipulovat. Docela hororový scénář, plný stresu jak pro hada tak pro chovatele, který se řídí krátkozrakou radou, že NESMÍ vyndat hada s terárka.