Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pospávání malé agamy vousaté

Ahoj.
Jak už jsem tu jednou řešil, tak problém přetrvává.
V neděli (před 6ti dny) jsem si dovezl red hypo trans agamu vousatou. Je jí 6 týdnů a váží 23g.
Mám ji prozatím v plastovém boxu 50x25cm.
Je tam nové reptiglo 10 25w a bodovka 20w. Výhřevné místo má +-45°

Proč ale pořád pospává (nebo jenom zavírá oči?)..
Jak dlouho si může agama zvykat na nové prostředí? Původní majitel ji měl pod Solar Raptor 50w a já ji mám pod obyč žárovkou? Nemůže to být také nějaký důvod neaktivity?
Průjem nemá

Jak dlouho může trvat než si agamák zvykne? Je to stresem? Jak ji můžu pomoct?

Plastovy box neni vubec prikryty. V prostoru je cca 25 stupnu..
Vcera sezral 2 stredni cvrcky a jednoho centimetroveho cvrcka. Rosim ho 2x denne. Po obede a na vecer

Zda se mi, ze je z lidi hodne vystrasenej. Kdyz k bedne prijdu, spi. Po probuzeni je videt, ze se lekne kdyz zjisti, ze tam jsme

Pospavani spis nizkou teplotou, dle mne. Ale ten stres pokud to bylo shora otevrene a kolem chodili lidi pro ni taky neni dobry. Vousatky jsou jinak v dospelosti absolutne nestresove, jen tak je neco nerozhazi - da se na nich takrka "stipat drivi". Ale male mladata nez se otrkaji tak muzou kvuli stresu hur zrat atd.