Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběh pro želvu

Ahoj, mám travnatou plochu kterou chci věnovat želvám. Jen pořád nemůžu vymyslet jak jim to ohradit. Předpokládám, že by bylo vhodné nějaké pletivo, ale asi ho zabudovat do země, že? Jak to máte vyřešené vy? Mám stepní a vroubenou

Tak ta stepka vypadá dobře, zato margináta toho dobrého asi moc nepoznala (pyramidy - suchý chov a nevhodná potrava) - teď jde jen o to, jak ji to poznamenalo i uvnitř
neberte to zle, třeba to znáte - ale pro jistotu vám dám odkazy na Khorovo povídání :-)

http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
a Zakladni-potrava.html

dáte-li ještě fotky plastronů (+ ocasů)- tak třeba poznáme, zda jde o kluky či holky :-)

jinak s výběhem neváhejte - moc jim oběma prospěje
PS.
fotka J.Ševčíka zdravé margináty pro srovnání

Všimla jsem si stavu krunýře, ale po marginátě strašně toužila a tak jsem neodolala:-[ i zespodu je trochu ,,vmáčknutý´´ dovnitř. Na fotce ta margináta pro srovnání vypadá úplně jinak... Margináta je kluk a stepka holka (křížit to nechci, byla to náhoda):-) Margináta mi asi 4 dny nežrala tak jsem si nadávala, že jsem si koupila polochcíplou želvu, ale už žere, tak snad bude v pohodě, ale jak vypadá uvnitř.... Pán ho prý měl celé léto venku. Včera když jsem ho fotila, tak se mi zdálo, že trochu sípe. Tak budeme muset navštívit veterináře. Už mám ve výběhu obrubník, tak ještě nějaký ty prkna :-)

i zespodu je trochu ,,vmáčknutý´´ dovnitř

To mají klucí normálně, to je v pořádku, ty pyramidy nahoře jsou horší, ale tak snad ho ten předchozí chov nějak nepoznamenal víc a ledviny fungují dostatečně. On málokdo umí odchovat pěkný nehrbolatý mlaďasy, většinou je problém z malou vlhkostí substrátu a lidi mají tendence jim moc přilepšovat ve stravě...