Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prapodivné myšlení králíka

Dobrej, chtěl bych se zeptat, zdali máte někdo podobné zkušenosti s takovýmto chováním králíka.
Hodně králíků zadržuje bobky a chcaní v kleci a uleví si pouze v záchodu tomu určeném. Je to celkem normální, avšak můj králík má jeden nepříjemný blok. Kdykoliv vyměním jeho wc (nové piliny) tak po dobu prvních 3 dnů, kdy je záchůdek čistý, se mu do něj prostě nechce a nechává bobky i s čuráním všude po zemi.. Když však bobky smetu a dám do záchoda, tak zhruba po třech dnech (360 bobků), následující dny do dalšího měnění se vyprázdnuje správně do záchodu... napadlo mě že v čistém nemá prostě to své prostředí, ale na zemi přeci také ne... zkusil jsem si i posprejovat místa kde čurá, ale vždy si vybere jiné.. mno tak má podobnou zkušenost? ..... Janoslav Polcárek

loading...

Já si myslím, že jediný, kdo tu má prapodivné myšlení, jste vy ;-) Je to prostě králík, který moc inteligence nepobral. Náš králík, kterého jsme měli, nějaký záchůdek naprosto ignoroval. Tady jsem našla článek o tom, "jak naučít králíka na záchod", pages.asp ale myslim si, že to prostě moc prožíváte... (pokud si tu jen neděláte legraci...) Celý váš přístup mi přijde trošku ujetý...bez urážky (že počítáte bobky a sprejujete si místa, kam chodí králík močit apod).

pozor, oni králíci zas tak blbí nejsou...někteří dokáží být pěkně vychcaní. Co se týče toho ne/používání záchoda, tak tam je to o tom, do jaké míry už domestikace setřela přirozené králičí chování. Pro králíka je přirozené chodit vyměšovat na 1 místo (které ovšem nemusí korespondovat s tím, které mu vybral majitel), ale u řady králíků už tohle přirozené chování bylo potlačeno, no. Takže to už je individuální, někteří králíci chodí na majitelem určený záchod, jiní do 1 jimi zvoleného místa a jí už prostě dělají tam, kde jim to zrovna od řitě odpadne.

Byl jednou (asi tak před 30 lety) jeden...
Soused měl králíky navolno v baráku. A někdy i pod. "Prosím půjčte mi baterku. Já mám doma klálíka, von se mi tam podhrabal a musím pro něj vlízt."
V noci k němu pootevřeným oknem vlezli 2 zloději. Ležel v posteli a strachem ani nedutal.
"Fuj tady je smrad !!" A zloději utekli:-D.

to je naprosto normální. On ví, že na záchod patří bobky vč. specifického odéru záchoda. V přírodě jim ta místa, kam vyměšují totiž také nikdo nečistí. A když vy mu ten záchodek vyčistíte, tak jste ho v podstatě zrušil. takže dle králičí logiky tam ty bobky už prostě nepatří, ale on si samozřejmě ulevovat musí a přece to kvůli tomu nebude držet, že. tak to pustí, kde to na něj přijde, nebo mu to tam přijde vhodné. a po pár dnech, když už je na hajzlíku zase dostatečný počet bobků a ten správný odér, jak se na správný záchod sluší a patří, tak ho králík zase začne tak používat. Ona zvířata totiž o hygieně svého prostředí mají trochu jiné představy, než lidé.

Nic si z toho nedělej, mě králinda chodí do záchodu víceméně jen čůrat, když udělá loužičku, tak ji vysaj ubrouskem a hoď do záchodu. Bobky hází dle nálady, teď chodí vyjmečně do záchodu. Jinak si po kleci nečůrá, protože tam má koberec, takže pokud je puštěná, tak šupe do klece, jinak když ho uvidíš čůrat jinde, je možnost ho přesunout do záchodu a dát pamlsek, ale na to sem nikdy neměla nervy. Jinak když zbírám bobky po kleci, tak je vidět, jaký to jsou potvory, protože mi na to místo vždy skočí a hodí bobek zas. Jinak záchod po 3 dnech musí bejt docela síla, hlavně v tědle vedrech. Hold je to jen zvíře, jedno se to naučí, jiné ne. Jinak taky záleží na věku a pohlaví, pokud je to samec od 4měs. tak do roka tak to může být taky důvod