Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár otázok

1. Chcel by som sa opýtať ako leguánov beriete na ruky keď ho zoberem ja tak dosť škrabe, používate niake rukavice?

2. Môže byť leguán v jedno teráriu s napr. korytnačkou leopardou?

3. Je možne dať v lete leguána do klietky a trávu? že samu nič nestane aj keď ju bude jesť?

4. Aký čistiaci prostriedok používate na umývanie skla v teráriu? ktorý neškodí leguanovi

Dakujem za odpovede :)

Leguana nemám ale k 2. je tu už téma řešilo se to před pár dny tady
3. pokud by neměl možnost utéct nebo se poranit tak si myslím že by mohl, ale možná se mýlím
4. já to utirám normální vodou z kohoutku , ale četl sem že kvůli vodnímu kameni někdo čistí balenou vodou neperlivou.

všechno podstatné napsala Kája...ale když ho budeš dávat ven, tak tráva by měla být nižší - oni někdy sežerou i dlouhá stébla, která ale spolknou celá a neumí je strávit, takže jim pak po kálení visí z kloaky a musí se opatrně vytáhnout. V opačném případě si totiž legouš o ulpělé stáblo dokáže pořezat kloaku. Takže trávu raději kratší bez dlouhých stébel, ale jinak ji samože žrát může.

A co se týče té "klietky", tak je lepší leguánovi udělat venku nějakou větší voliéru, ze které 1. nemůže utéct, 2. tam bude mít i větev na které může sedět, protože sezení jenom na zemi na trávě je stresuje 3. tam hlavně bude mít i stín.