Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rostliny a osvětlení

Zdravím všechny.Momentálně si zařizuji terárium pro tohoto ještěra a chci mít místo umělých rostlin živé. Chtěl bych se zeptat,zda by bylo možné pěstovat Scindapsus,ficus a další nenáročné rostliny bez zářivky?Terárium je umístěné v polostínu.Protože tento pagekon není náročný na teplo a nepotřebuje UV ,tak mu chci jen občas svítit žárovkou. Přemýšlel jsem na nějakými dalšími možnostmi,tak mě napadla tahle: http://shop.lightpark.cz/philips-tornado-e27-23w-8 65-usporna-zarovka/d-105735/
Děkuji za každou radu.

Dobrý den,
Nejsem sice schopen na schopnost růstu v rostlin (resp. toho jak moc se jim bude dařit) v okolí tohoto světelného zdroje, protože nejsem botanik a netuším tedy jaké podmínky Vámi popsaná rostlina vyžaduje, nicméně rád bych zkusil jen poradit/podotknout následující:

Popisujete, že rostlinám nechcete výslovně svítit zářivkou - nicméně světelený zdroj, který jste si vybral zářivka je - všechny kompaktní zářivky (lidově úsporky) jsou klasické zářivky zakroucené do menšího tvaru s elektronikou v patici (tam kde je potisk PHILIPS). Jedná se tedy o technologii zářivky.

Dále bych podotkl, že barva 6500K, kterou jste si zvolil je tzv."studená bílá", přirozenější žluté světlo 2700K(shodná barva s klasickou žárovkou) poskytuje ve stejné světelně řadě tento světelný zdroj:http://shop.lightpark.cz/philips-twister-23w-827-e 27-usporna-zarovka/d-106994/

Více o barvách světla zde: 03-zarivky; jinak nás v případě dotazů neváhejte kontaktovat: info@lightpark.cz

S přáním hezkého dne
Tým Lightpark