Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křečík džungarský nemocné oko

Zdravím,
včera v noci jsem si všimla, že můj křečík, kterého mám doma cca rok a půl má slepené oko, vypadá to, že se možná jen škrábl. Oko nemůže otevřít a pořád se o to nožičkama snaží, v jednom koutku oka to má nějaké zarudlé. Nevíte jak mu s tím pomoc? Ke zkušenému veterináři se bohužel nedostanu. Děkuji za všechny rady a pomoci :-)

Já tedy nejsem přes hlodavce ale čistě podle selského rozumu bych mu to pořádně prohlédla, jestli tam nemá nějakou nečistotu, případně vyčistit vatovou tyčinkou od ospalek/hnisu a pak nějakou protizánětlivou mastičku/kapičky (třeba lidský Opthalmo septonex) a vidělo by se.
Ale rozhodně to neberte jako zaručený návod :)