Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivná larva nebo mládě asi minidinosaura?

Dobrý den,
nevíte někdo, co by to mohlo být, našla jsem to dnes na zahradě, asi to přinesla kočka. Nelezlo to jenom to sebou mlátilo. Vypadá to jak nějaký mini dinosaurus ::), má to jakýsi modrý roh, žlutou tlamu a ze spoda takové čtyři přísavky, možná to budou packy, tlapky nebo něco takového. Ještě nikdy jsem to neviděla, tento týden je to už 3 unikát, včera tady letěla mega můra a den před tím mi kolem hlavy proletěl obrovský zelený lesklý brouk, to byl zvuk jak z letadla, na velká sarančata jsem zi už trochu zvykla, ale tohle je zvláštní za 40 let jsem nic takového neviděla. Děkuji za odpovědi
Fotka: www.imagehosting.cz

Děkuji, tak to se mi ulevilo :-), ta můra včera tedy nebyla můra, ale obrovský lišaj lipový nebo lišajka lipová, tuto obří larvu dám tedy někam do bezpečí před predátory, doufám, že na mě pak nebude dělat nálety, hlavně že to není nic jedovatého. Děkuji moc za odpověď