Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Barva na pozadí do terária

Zdravím,
vím, že se to tu řeší každou chvíli, ale přece jen mi to nedá a musím se zeptat. Máme doma barvu Eternal mat akrylátový a potřebuji se zeptat, jestli někdo neví, zda-li je barva po zaschnutí zdravotně nezávadná a nijak neublíží zvířatům. http://www.barvy-eternal.cz/a/eternal-mat-akrylato vy
Kromě bezpečnostního listu na webu firmy jsem o tom víc nezjistil, tak kdyby měl někdo zkušenost nebo se vyzná, dejte vědět. Děkuju Lukáš

Většinou se nezávadnost pozná tak, že je na ní symbol houpacího koníka (vhodné i pro děti). Nejideálnější je, když barvu přetřete Laksilem (matný lak). Používáme ho a je parádní :)
K Vaší barvě by to chtělo atest - zkuste napsat přímo výrobci. Z vlastní zkušenosti musím ovšem říci, že z Německa (modelářská firma) nám napsali dříve než z Čech.