Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z dovolené s námi přijel gekon, nechci ho utrápit, prosím o několik rad

Ahoj z dovolené z jižní Itálie s nami v autě přijela i ještěrka. Podle fotek si dovoluji říct, že se jedná o Gekona zedního. Následující den, jsem koupil terárium a cvrčky. Cvrčky jsem obalil v těch doplňcích stravy pro plazi, ale pořád nežere, dle mě ani nepije. Jeden z cvrčků chcípl, a tak jsem se koukl po nemocech gekonů a myslím, že má roztoče. Má takové červenené "cosi" mezi prsty. Chtěl bych vědět, zdali je to nebezpečné a dle internetu se má zavřít do ig. pytle a vystříkat arpalitem, hlavu má mít při tom venku z pytlíku. To si tedy upřímně nedokážu představit, vzhledem k jeho velikosti cca 6 cm a plachosti. Poraďte prosím někdo jak se zachovat, nerad bych ho utrápil. Díky

myslím spíš do budoucna, abych mohl čistit terárko a tak. Každopádně díky za radu a předpokládám, že ti "roztoči" nejsou nijak závažný problém. Pochopitelně potravě, jsem tam dal potravu... Jen jsem se dočetl, že tento druh Gekona není příliš náročný na teplotu tj. 20-30 °C, což je běžná pokojová teplota. Chci mu ale vytvořit v rohu malou žárovku nad kámen, aby se mohl vyhřívat, jen řeším jestli na terárium umístit velké studené světlo, nebo ne.

treba si uvedomit kde v prirode ziju(zdi...preto najlepsie ked bude moct vyuzivat steny terarka),ziarovku nad kamen mozno pre pozemne druhy . Su nocne,ale obcas sa radi vyhrievaju aj cez den(postaci jedna ziarovka na vyhrev), ...treba ho nehat v klude a zabezpecit ukrit,napr.oprete kury po celej viske a pod.,neh sa mu dari:-)