Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želví "taneček"

Ahoj,

potrebovala bych poradit. Mam druhym rokem dve zelvy zelenave a dneska jsem si vsimla, ze jedna z nich predvadi zvlastni "tanec".

Odkaz:
watch

Mohl by mi prosim nekdo poradit co to znamena? Jestli nahodou nema nejakeho parazita, ktery ji svedi?

Dekuji vsem za odpovedi

loading...

Podle mě si "škrábe" plastron o kameny. Zkuste želvu podrbat nehty (jako kdybyste ji lechtala, akorát ne bříšky prstů, ale nehty) na zadní části karapaxu a uvidíte, že dělá to samé. Bude sebou cukat ze strany na stranu. Někdy se tak "drbou" i o volně ležící kameny, je to zcela normální.