Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaptica dubia - červení broučci

Hezký večer všem,
tuším, že se tu už tento problém řešil, ale bohužel jsem odpověď nemohla ve starších vláknech nikde najít.
V kolonii dubií se mi rozmnožili malí červení broučci. Mohl by mi někdo z Vás poradit, co je to zač a jak se jich zbavit? Při vzpomínce na nedávné přebírání švába po švábovi bych nerada, abych to musela brzy opakovat... :-D Šváby jsem přebrala, box dezinfikovala... je možné dalšímu rozmnožení těch potvor nějak zabránit?
Předem díky za rady.

Hodila by sa fotka tých chrobákov, alebo aspoň presnejší opis, rozmery... Ak je to to, čo si myslím, tak sa ti držia larvy a vajíčka aj v preložkách, tie musíš komplet vymeniť a šváby asi prebrať po kusoch. Prípadne sitom oddeliť veľké od tých s chrobákmi a pravidelne to niekoľkokrát zopakovať s odstupom dajme tomu mesiac. K tomu dokolečka kontrolovať larvy tých chrobákov, meniť kartóny...
Tiež som mal chrobáky v celom chove a takto sa ich podarilo postupne vytlačiť.

Díky za odpověď a za tip.
Fotku těch malých potvor teď bohužel dodat nemůžu, protože jsem celý box vyčistila, šváby přebrala jednoho po druhém a dala do čistého boxu zpět. Proložky samozřejmě nové, čisté... Ale jsou to takoví tmavě červení broučci, úzcí, ovální a cca 3-5mm velcí, hrubým odhadem.
Tak jsem zvědavá, jak moc úspěšný tenhle pokus bude.