Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noční vlhkost - "rosa" u želv z aridních oblastí

Dobrý den,
měl bych prosím takový dotaz: doporučujete na noc vlhčit želvy ze suchých oblastí, např.: Ch. angulata, T. horsfieldii, T. kleinmanni, P. aracnoides, Psammobate spp. apod.? Myslím tím jako napodobení rosy, třeba ručním rozprašovačem na rostliny. Ona v těch oblastech je totiž hodně nízká relativní vlhkost a i vlhkost obecně, takže moc rosy tam asi nebude, ale zase jsou tam většinou velké výkyvy teplot mezi dnem a nocí. Vím, že nemůžu srovnávat chovné podmínky tak odlišných druhů želv z tak odlišných oblastí a také samozřejmě záleží na ročním období, dané oblasti..., ale myslel jsem to tak všeobecně, co byste mi doporučili ohledně tohoto tématu u želv z pouští a polopouští.
Děkuji moc.

Tak tady toto jsem už vyřešil s panem Přikrylem, ale měl bych prosím ještě jednu otázku: Myslíte, že je vhodné, když dám občas, sem tam horsfieldkám pár králičích bobků? Je krmen čistě přírodně. Je to přirozené, že želvy žerou v přírodě trus.
Děkuji.

pokud to máš od zdravého králíka chovaného doma, tak klidně můžeš..akorát co mám tak odzkoušeno, tak v lidské péči normálně krmené želvy o trus býložravců moc nestojí. V přírodě ho žerou spíš pro to, že je to poměrně snadno dostupná (a někdy i jediná) potrava v době, kdy tam je málo zeleného.