Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agama kočinčinská terarium

Ahoj,
Předem se omlouvám že sem dávám tyto naprosto zbytečné otázky, ale rád se dozvídám nové věci a tohle mi přijde jako dost dulezita otázka. Na internetu jsem četl že pro dospělou Agamu stačí terárium o velikosti 100x80x50 DxVxŠ. Je to pravda? Popřípadě jak vyřešit vodní plochu? Napadlo mě vyrobit vyjímatelný bazének a nekupovat filtr. Ale to asi není moc praktické. A poslední otázka zní jestli se u agamy ve vodní ploše dají pořídit nějaké drobné rybičky a nebo je hned smlsne?
[mod]Změna předmětu, původně: Agama Kočičínská terarium (cejna)[/mod]

Vyjímatelný bazének bez filtru samozřejmě dát můžeš, ale pak se připrav na každodenní výměnu vodu. JInak on filtr se dá dát i do vyjímatelného bazénku, prostě tam dáš přiměřeně silný akvarijní kompakt, není to žádná věda..ono agamě bude celkem jedno, jestli bude mít přímo zabudovaný bazén ze skla, nebo třeba větší plastbox naplněný vodou. Dá se použít i vana od Téček pro hlodavce, tam je to celkem jedno. Hlavně, že ten bazének bude mít. Co se týče ryb, tak dát se tam ůžou, ale ona je pravděpodobně postupně vychytá. S tím počítat a nedávat tam třeba sumečky jako jsou ancistrusi nebo pancéřníčci, protože ti mají trny, které při útoku predátora vzpříčí a mohli by agamu zranit. Třeba nějaké živorodky tam ale dát můžeš.