Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čerstvě vylíhlý ciliát uprchl

Tak to se mi zas něco NEPOVEDLO 3-[ Po zkušenosti s prvními miminky, která jen ležela na místě a odpočívala, jsem včera nezaklapla krabičku s vylíhnutým miminkem, které ještě nebylo plně z vajíčka, abych ho tím zvukem a pohybem nerušila (víčko na ní bylo jen položené). No a teď je pryč :-/ Vylezlo z krabičky, překonalo 50 cm výšky akvárka, ve kterém krabičky mám a v okolí ho taky nikde nevidím. Nejhorší je, že takový drobeček (a ještě k tomu s přísavkami) může být úplně kdekoliv, takže má asi smůlu a i když po návratu z práce zkusím převrátit byt, pochybuji, že ho najdu :-(
Nějaké nápady, kde hledat den staré miminko? Ve výšce/na zemi/v prostoru/ve skuliince? Nebo případně jestli na něj lze nastražit nějakou past? Určitě bude mít za pár dní hlad, tak nějakou hlubokou misku s cvrčkama a v ní místo na schovku?

No hlavne bych moc nesoupal z nabytkem. Protože to z nej pak můžete lehce udelat placku.. Když se nenajdep res den, tak bych pak k veceru az bude tma jen zapl lampičku, lehl a cumel do prostoru, kde se co pohne. Jestli nebylo otevrene okno, tak se mozna najde.. Podle me když bude met hlad, tak nebude prilepenej na jednom miste, ale bude se snazit něco najit.

To se bohužel může stát, no...on tam není zas takový problém s hladem jako právě s tím, že brzy vyschne. Do večera by měl ale vydržet a pak už jenom hlídat a doufat, jestli ho neuvidíš někde lézt. MOžná pokud tam máš nějaké kytky, tak je nastříkat vodou. Ona se ta uprchlá zvířata pak někdy za tou vodou stahují.