Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stromy a zateplení boudy ve venkovních výbězích želv

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat.
1, Co říkáte na ovocné stromy ve venkovních výbězích (napříč všemi druhy suchozemských želv) ? Mám místo kde bych chtěl udělat výběh, v tom místě ale roste jabloň a meruňka.
2, Ohledně boudy pro t.he . Zajímalo by mě zda preferujete boudu s dnem nebo boudu pouze usadit na zem (bez dna) a vystlat slámou/senem ?
Bouda by měla být celoroční jen na zimu až by želvy spaly by se přemístily do sklepa.
Popřípadě jak by jste boudu řešily Vy ?

Dobrý den, já již několik let používám zateplné boudy se střechnou na pantech. Všechny boudy jsou na betonovém podstavci. A v boudách mám celoročně nasypanou slámu. A mohu říct že boudy fungují již několik let dobře. Želvy jsou umístěny v boudách od jara až do zimy. Pro jsi myslím že zateplené boudy jsou lepší jak kvůli zimě tak i při velkých vedrech.